Puchar Polski: Śląsk na łopatkach?

Przed wtorkowymi spotkaniami w ramach ? finału Pucharu Polski warto przyjrzeć się także rozkładowi par, które będą rywalizowały w środę. Zgodnie z terminarzem rozgrywek, Arka Gdynia podejmie u siebie Śląsk Wrocław, zaś Ruch Zdzieszowice zagra ze swoim imiennikiem z Chorzowa.

Dużą niewiadomą jest jak drużyny z niższych klas rozgrywkowych zaprezentują się w środowych spotkaniach. Ich przeciwnicy są wiodącymi drużynami Ekstraklasy, jednak z różnych powodów spodziewamy się problemów z ich awansem do półfinału Pucharu Polski.

Ruch Chorzów miał szczęście w losowaniu i wylosował teoretycznie najsłabszego rywala. Drużyna ze Zdzieszowic wprawdzie ma już na swoim koncie sukcesy, eliminując z rozgrywek MKS Kluczbork i ekstraklasową Jagiellonię 3-1, jednak kadrowo wygląda dużo gorzej niż Chorzowianie. Ich szansę na pozytywne rozstrzygnięcie rywalizacji z Niebieskimi jest kolektyw. Kolektyw, z którego Chorzowianie słyną w Ekstraklasie, a którego zdecydowanie im brakuje w spotkaniach Pucharu Polski. Sam awans do ? finału był przecież wynikiem dwukrotnego lepszego wykonywania serii rzutów karnych przez Chorzowian, którzy w ten sposób eliminowali ŁKS i Cracovię, a więc drużyny zdecydowanie słabsze. Nie spodziewamy się, aby zespół ze Zdzieszowic zdecydował się na inną taktykę niż dotychczasowi rywale Chorzowian i postawili na otwartą grę. A atak pozycyjny nie jest jeszcze silną stroną Niebieskich. Stąd problemy z wygranie na wyjeździe są bardzo prawdopodobne.

Dużo ciekawiej zapowiada się drugie spotkanie. Zeszłoroczny spadkowicz z Ekstraklasy Arka podejmie bowiem niedawnego lidera Ekstraklasy. Niedawnego, bowiem Śląsk fatalnie prezentuje się po przerwie zimowej, a w 4 spotkaniach zdobył zaledwie 2 oczka. Apogeum nieudolności Wrocławian miało miejsce w niedzielę, kiedy to ulegli na własnym obiekcie Koronie 1-2. Śląsk wyraźnie nie radzi sobie z rywalem, który wychodzi pressingiem i wysoko atakuje rywala, a taką taktykę mogą przyjąć Gdynianie. Tym samym Arka może wykorzystać słabość rywala i ogrywając go sprawić niemałą sensację. Na etapie 1/8 finału wygrali przecież z Polonią, stąd Śląsk na pewno jest w ich zasięgu. A pomyśleć, że Gdynianie narzekali na mało szczęśliwe losowanie jeszcze parę miesięcy temu.

Kurs na Zdzieszowice wynosi 4.60, remis jest wyceniany po 3.60, zaś za wygraną Chorzowian Bwin płaci 1.70.

Kurs na Arkę wynosi 3.30, remis jest wyceniany po 3.40, zaś za wygraną Śląska Bwin płaci 2.05.

Już teraz otwórz konto na Bwin i odbierz swój darmowy bonus!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.