Puchar Polski: w środę Legia będzie już w finale?

W środę zostanie rozegrane drugie spotkanie półfinałowe Pucharu Polski. Wczoraj rywalizowała Wisła z Ruchem, dziś będziemy świadkami pojedynku Arki Gdynia z Legią Warszawa.

W tej parze nietrudno wskazać faworyta do awansu. Legia jest przecież aktualnym liderem Ekstraklasy i zapewne sięgnie po tytuł mistrzowski. Tymczasem Arka w zeszłym roku spadła z Ekstraklasy i w tym roku nie wywalczy nawet awansu do tej klasy rozgrywkowej, spędzi więc jeszcze przynajmniej rok w I Lidze.

Choć trzeba przyznać, że rozgrywki pucharowe rządzą się swoimi prawami. Choć w rozgrywkach Ekstraklasy Ruch Chorzów łatwo wygrywał z ŁKSem i Cracovią, to ich wyeliminowanie przez Chorzowian w ramach Pucharu Polski sprawiło sporo problemów. Nie inaczej jest z Legią ? Wojskowi wygrali wysoko z Gryfem Wejherowo na wyjeździe, by w spotkaniu rewanżowym zaledwie zremisować 1-1, i to po bramce w ostatnich akcjach spotkania!

Nie mniej jednak nie spodziewamy się, aby na tym etapie rozgrywek Legia znów wystawiła pół rezerwowy skład. W końcu mamy już półfinał, a Legia obok Ruchu jest głównym kandydatem do sięgnięcia w tym sezonie po oba trofea ? Puchar Mistrzostwa Polski i Puchar Polski. Stąd zapewne jak w Wejherowie kwestię ewentualnego awansu trener Skorża będzie chciał rozstrzygnąć już w pierwszym spotkaniu.

Trudno oczekiwać, aby Arka była w stanie przeciwstawić się Warszawiakom. Wprawdzie w tegorocznej edycji Pucharu Polski już kilkakrotnie eliminowała z rozgrywek wyżej notowane zespoły z Ekstraklasy, jednak w środę czeka ją dużo trudniejsze zadanie. Pokonany przez Gdynian Śląsk był w kiepskiej formie, a zadanie Arce ułatwiła jeszcze czerwona kartka dla obrońcy z Wrocławia. W spotkaniu rewanżowym zaś została zdominowana przez rywala i przegrała 3-1, awansując jednak do półfinału Pucharu. Możliwe, iż nawet remis w Gdyni będzie dobrym wynikiem dla Gdynian, porównując poziom sportowy obu drużyn.

Kurs na Arkę wynosi 4.50, remis jest wyceniany po 3.30, zaś za wygraną Legii Bwin płaci 1.80

Już teraz otwórz konto na Bwin i odbierz swój darmowy bonus!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fortuna

Legalni bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 1145 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 500 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 1020 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 1520 PLN
4,0 rating
Załóż konto u bukmachera PZBuk i odbierz bonus na start 500 PLN