Puchar Świata: Igrzyska już tylko o krok!

Na rozgrywanych w Japonii rozgrywkach Pucharu Świata wciąż nie brakuje sensacji i zaskakujących rozstrzygnięć meczów!

Przypomnijmy, że w zawodach bierze udział 12 najlepszych zespołów świata. Obok potęg siatkarskich takich jak Brazylia, Rosja, USA, Kuba, Serbia czy Włochy swoje miejsce znalazły także Egipt, Chiny, Iran, Japonia, Argentyna czy Iran.

Na Dalekim Wschodzie zameldowała się także reprezentacja Polski. Do składu wrócili wreszcie Zagumny i Winiarski, którzy brylują na parkietach. Co ciekawe, Biało-Czerwoni wciąż nie mają zdecydowanego lidera w ataku. Raz w spotkaniu ratuje nas Kurek, by dzień później o zwycięstwie przesądzał Jarosz. To z pewnością duży atut naszego zespołu ? nie opieramy gry na jednym zawodniku w ataku.

Przed turniejem niewielu wierzyło w sukces Polaków. Na igrzyska bezpośredni awans z Pucharu Świata uzyskać miało bowiem zaledwie 3 zespoły. Wobec obecności w Japonii Brazylii, Rosji, USA i Kuby szanse Polaków wydawały się minimalne. Fenomenalna passa na japońskich parkietach sprawiła jednak, iż Biało-Czerwonych od awansu dzieli zaledwie jedna wygrana. Jedna w 3 meczach.

Nasi siatkarze przegrali bowiem jak dotąd zaledwie 1 spotkanie ? co dziwne z Iranem 2:3. Zatrzymać Biało-Czerwonych nie potrafili ani Kubańczycy ani Amerykanie. Tym samym z dorobkiem 22 punktów prowadzą w zawodach, a za swoimi plecami mają Rosjan z 21 punktami, Włochów 17 punktów i Brazylię z 16 punktami, która w poniedziałek sensacyjnie uległa słabo spisującym się w Japonii Serbom.

Końcówka turnieju w Japonii to jednak najtrudniejsze spotkania w turnieju. Polacy na swoim rozkładzie mają bowiem Włochów, Rosję i Brazylię.

Do awansu na igrzyska wystarczy nam wygrana z Włochami bez tie breaku lub jakakolwiek wygrana z Brazylią.
Czy Polacy przypieczętują awans już w piątek, ogrywając zawodników z Półwyspu Apenińskiego?

Początek mecz w piątek o godz. 7 czasu polskiego

Już teraz otwórz konto na Bwin i odbierz swój darmowy bonus!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fortuna

Legalni bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 1145 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 500 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 1020 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 1520 PLN
4,0 rating
Załóż konto u bukmachera PZBuk i odbierz bonus na start 500 PLN