Q Eurobasket: Serbia zmiażdzy Islandię?

Serbowie, po raz pierwszy od wielu lat są poważnie zagrożeni tym, że nie przebiją się z eliminacji do Mistrzostw Europy koszykarzy, które za rok odbędą się w Słowenii. Jutro zapewne wystąpią w roli „kata” dokonując egzekucji w starciu z Islandią. Co ciekawe spotkanie z tym zespołem, jest o tyle ważny, że liczy się także tzw. „bilans małych punktów”…

Sytuacja w tabeli grupy A wygląda następująco: Czarnogóra ? 10 pkt., 5-0, Izrael, Estonia i Serbia ? 8 pkt., bilans 3 zwycięstwa i po 2 porażki. Awans do ME bezpośrednio uzyskają po 2 najlepsze zespoły z każdej z grup i cztery drużyny z najlepszym bilansem z 6 grup eliminacyjnych, które zajmą w nich 3 miejsce. Serbowie wcale nie mogą czuć się pewni swego, zważywszy, że klasyfikacja zespołów w małej tabelce z 3 miejsca jest bardzo wyrównana (wszystkie ekipy mają po 6 pkt).

Gospodarze muszą więc wygrać, ale to im nie wystarczy, potrzebne jest bowiem zwycięstwo zdecydowane, na wypadek gdyby o losie awansu decydowały małe punkty. W Serbii nikt nie myśli o awansie z 3 miejsca, ale bezpośrednim poprzez zajęcie 1 lub 2 lokaty. W końcu na eliminację skompletowano szalenie mocną kadrę. Choć ubytków w niej nie brakuje to takie postacie jak Milos Teodosić, Milenko Tepić, Dusko Savanović, Nemanja Bjelica czy Marko Keselj powinny być gwarancją sukcesu w tych eliminacjach. Póki co jest jednak inaczej. A przed Serbami jeszcze trudne wyjazdy m.in do Czarnogóry.

Islandia to przysłowiowi kelnerzy. Rozmiary porażek z pozostałymi grupowymi rywalami wskazują różnicę klas jaka dzieli ten zespół od innych. Jak dotej pory pokonali jedynie równie beznadziejnych Słowaków. Trzon kadry Islandii stanowią zawodnicy występujący w dwóch ligach: szwedzkiej i islandzkiej. Jest także dwóch zawodników występujących w ACB: Haukur Pallson z Manresy i rzucający obrońca Zaragozy Jon Steffanson. To właśnie ci gracze decydują o sile reprezentacji Islandii. Biorąc pod uwagę nazwiska, to należy jednak zaznaczyć, że obie drużyny dzieli co najmniej 2 jak nie 3 różnice klas…

Stawka tego meczu determinuje typ na wysoki handicap na Serbię. Gospodarze muszą wygrać i to jak najwyżej. Okazja jest przednia, bo rywal do dostarczyciel punktów. Linia 29.5 z pozoru może wydawać się wysoka, ale Serbów stać nawet na 40 punktowe zwycięstwo.

Już teraz otwórz konto na Bwin i odbierz swój darmowy bonus![url][url]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fortuna

Legalni bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 1145 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 500 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 1020 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 1520 PLN
4,0 rating
Załóż konto u bukmachera PZBuk i odbierz bonus na start 500 PLN