Resovia vs Delekta

W 14 kolejce Plus Ligi zapraszamy do Rzeszowa. Miejscowa Resovia podejmie Delektę Bydgoszcz. Tak naprawdę jestem nieco zaskoczony tak pewnym faworyzowaniem w tym starciu gospodarzy przez bukmacherów.

Zdaniem buków, w piątek ma wygrać Resovia ? wycena po kursie 1.30, za zwycięstwo gości płacą 3.20. To już łakomy kąsek tym bardziej, że mimo wszystko nie oczekuję porażki Delekty w wymiarze 3-0. Wprawdzie Bydgoszczanie bardzo zawiedli przegrywając w pierwszym swoim starciu w Pucharze Polski z Politechniką, jednak te rozgrywki nic poza prestiżem nie przynoszą. Stąd spodziewam się wystawiania rezerw w tych rozgrywkach.

Garść faktów ? Delekta jest 2 w tabeli z bilansem 10 zwycięstw i 3 porażek. Resovia na dzień dzisiejszy zajmuje 5 lokatę z bilansem 8 do 5. Faworyta nie trzeba wskazywać. Resovia w ostatnich latach raczej dobrze sobie radziła z Delektą u siebie. Od 2010 roku wygrała 2 z 3 spotkań ? wtedy to jednak Bydgoszczanie byli na etapie budowania zespołu, zaś Rzeszowianie mieli bardzo mocną kadrę. Osłabieni odejściem paru zawodników po zeszłorocznym sezonie dziś już nie znaczą tak wiele. Tak więc Delekta może wyrównać w piątek bilans spotkań w Rzeszowie na 2-2.

Także dlatego, że ostatnio prezentuje się okazale. 4 spotkania i 4 wygrane ligowe , choć wprawdzie ze średniakami z Częstochowy, Gdańska, Kielc i Warszawy. Co ważne, w 4 meczach stracili jednak tylko 1 seta, a to świadczy o dużej klasie Bydgoszczan. W challenge Cupie też dwukrotnie ograli rywala z Mate ? Asher bez straty nawet jednego seta.


Z czego wynika więc typ buków? Resovia w tym sezonie jest u siebie nadzwyczaj mocna, ale właściwie tylko u siebie. Na wyjazdach grywa bardzo nerwowo ? w Olsztynie 2-3, albo przegrywa jak w Bełchatowie i z Jastrzębskim Węglem bez nawiązania walki 3-0. Dwa tygodnie temu pokonali jednak u siebie lidera z Kędzierzyna, a to już o czymś świadczy. Nie mniej jednak nie oczekuję, aby w piątek pokonali Delektę w wymiarze 3-0. Tym samym wobec nieco niezrozumiałych typów bukmacherów z przyjemnością typuję wygraną Delekty z handicapem +2,5 seta.

Już teraz otwórz konto na Expekt i odbierz swój darmowy bonus!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.