Serie B: Torino – Brescia, czyli „mecz na szczycie”…

0

Po sobotnio ? niedzielnych szlagierach w najmocniejszych ligach europejskich poniedziałek zbytnio nas nie rozpieszcza. Nie mniej jednak znaleźliśmy jedno spotkanie warte uwagi. Mowa tu oczywiście o meczu Torino z Brescią, a więc spotkaniu na szczycie Serie B. Obie drużyny to główni kandydaci do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech.

Cztery zwycięstwa i jeden remis to bilans obu ekip w tym sezonie. Obie traciły punkty w II kolejce Brescia z Noceriną, zaś jej poniedziałkowy rywal z Cittadellą. Na papierze faworytem są gospodarze. To oni częściej wygrywali z Brescią. W 43 dotychczasowych spotkaniach zwyciężali 23 razy, 10 razy remisując i notując tyle samo porażek. Jeszcze lepiej przedstawia się ich bilans u siebie. Turyńczycy z 22 spotkań wygrali 13, 7 remisując i zaledwie we dwóch uznali wyższość ?Niebieskich?.

Torino, wprawdzie od wielu, wielu lat jest w cieniu niezwykle utytułowanego rywala zza miedzy, tj. Juventus, ale w tym roku celem drużyny, której trenerem jest Giampiero Ventura jest awans do Serie A. W jego zrealizowaniu ma pomóc jeden z najwyższych budżetów w historii klubu, który oscyluje w granicach 20 mln ? co jest rekordem jeśli chodzi o zaplecze Serie A. Nic więc dziwnego, że w składzie ?bordowych? znaleźć możemy kilku naprawdę znakomitych piłkarzy, którzy z powodzeniem poradziliby sobie w solidnych klubach Seria A. Mamy tu na myśli w szczególności Rolando Bianchieggo, Stefano Gubertiego czy Giuseppe De Fuedisa. W kadrze zespołu jest także reprezentant Polski Kamil Glik. Według nas to gospodarze wygrają to niezwykle ważne spotkanie, a atut własnego obiektu odegra tu sprawę kluczową.

Kurs na Torino wynosi 2,07, remis jest wyceniany po 3,50, zaś za wygraną Brescii Betsson płaci 4.00

Już teraz otwórz konto na Betsson i odbierz swój darmowy bonus!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.