Siarka sprawi niespodziankę?

Spośród dzisiejszych meczy Tauron Basket Ligi naszą uwagę zwrócił mecz w Tarnobrzegu pomiędzy miejscową Siarką, a Turowem Zgorzelec. Zdecydowanym faworytem tejże konfrontacji wydają się być goście?

Zespół spod niemieckiej granicy jest obecnie liderem TBL i wygrał wszystkie pięć dotychczasowych meczy. Ostatnie z nich w środę u siebie z AZS Koszalin. Już przed sezonem spekulowano, że Turów wraz z Anwilem mają skład, który może poważnie zagrozić Asseco Gdynia w kolejnej obronie tytułu. Póki co zgorzelczanie nie mają sobie w lidze równych.

Siarka odkąd w klubie pracuje Dariusz Szczubiał gra całkiem przyzwoicie. Trzon zespołu z Tarnobrzega stanowią gracze zza Oceanu. Widać jak na dłoni, że ze względu na ograniczone środki finansowe kadra zespołu nie jest zbyt szeroka. Trudno jednak wymagać by zespół z tak niskim budżetem mógł zbudować skład zdolny do powalczenia o inne cele niż zapewnienie sobie ligowego bytu. Tymczasem ?Żółci? mają na swoim koncie już 2 zwycięstwa. Jedno z nich odnieśli na wyjeździe w Starogardzie Gdańskim przeciwko Polpharmie, drugie zaś przed własną publicznością tydzień temu ze Śląskiem. Siarka musi liczyć na swój kwartet amerykański Miller ? Tiller- Corrbet ?Doaks. Czy to wystarczy na Wicemistrza Polski?

Turów – co podkreślają eksperci ma właściwie zbilansowany skład na każdej pozycji. Z pewnością Turów ma lepszych graczy z naszego kraju i to Polacy, których w składzie musi być przynajmniej dwóch są dużym handicapem Wicemistrza Polski. Michał Chyliński, Michał Gabiński i Aaron Cel (posiada paszport Polski i Francuski) + Konrad Wysocki ? to gracze, którzy mają duży wpływ na postawę coraz lepiej prezentującego się Turowa. Równie dobrze prezentują się obcokrajowcy. John Edwards z meczu na mecz powinien grać lepiej, a jego koledzy Litwin Gustas (8.5 pkt./mecz), Kickert i Jackson (obaj ponad 10okt/mecz) decydują o sile tej drużyny.

Jakby tego było mało Siarka po stracie swojego centra – Przemysława Karnowskiego wygląda bardzo słabo, jeśli chodzi o zmienników. Właściwie to nie ma tu mowy o jakiejkolwiek rotacji. Dlaczego? Michał Rabka, który ubiegły sezon spędził w II lidze w Polonii Przemyśl, to nie jest biorąc pod uwagę jego warunki fizyczne zawodnik zdolny do gry na poziomie TBL. Jedyną opcją jest Wyka ? były gracz Znicza Jarosław, który jest talentem dużego formatu, jednak na parkietach TBL brak mu doświadczenia.

Najlepszą obroną jest atak ? brzmi słynne powiedzenie. W koszykówce jednak ono się nie sprawdza zbyt często. W tej akurat dyscyplinie nie od dziś wiadomo, że mecze wygrywa się głównie obroną, a ekipa Turowa w tym sezonie traci nieco ponad 66 pkt./mecz, przy 85 Siarki.

Kto okaże się lepszy na parkiecie w Tarnobrzegu? Czy Siarkę stać na sprawienie niespodzianki?

Kursy na ten mecz kształtują się następująco: na wygraną Siarki wynosi on 5.45, , zaś za wygraną Turowa Bwin płaci 1.18

Już teraz otwórz konto i odbierz swój darmowy bonus!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.