Skoki narciarskie: Czy Austriacy zdominują Turniej Czterech Skoczni?

Dziś poznamy zwycięzcę ostatniego konkursu TCS, który rozegra się w austriackim Bischofshofen a jednocześnie przekonamy się kto będzie triumfował w całym turnieju. Kandydatów do zwycięstwa ogólnego jest trzech a ponadto wszyscy należą do kadry Austriaków: Thomas Morgenstern (3 pozycja), Andreas Kofler (2 pozycja), oraz ten, który po 3 konkursach znajduje się na pozycji lidera Turnieju Czterech Skoczni ? Gregor Schlierenzauer.

Po trzecich zawodach w austriackim Innsbrucku z marzeniami o wygraniu miliona franków szwajcarskich, która przysługuje zwycięzcy wszystkich 4 konkursów, pożegnał się Schlierenzauer. Na skoczni Bergisel lepszym od niego okazał się jego rodak Andreas Kofler, aktualny lider Pucharu Świata, który w Oberstdorfie oraz Ga-Pa zajmował dwukrotnie drugie miejsce.

O pechu mogą mówić Daiki Ito i Kamil Stoch. Polak prowadził po pierwszej serii w Innsbrucku, ale tego dnia to wiatr dyktował warunki i Stoch po nieudanym drugim skoku uplasował się ostatecznie na dziewiątym miejscu. Ito, który po dwóch konkursach był na 3 miejscu w generalnej klasyfikacji, także trafił na bardzo niesprzyjające warunki i w trzecim konkursie zajął dopiero 27 miejsce co przyczyniło się do spadku w ogólnej klasyfikacji na pozycję ósmą.

Dzisiejsze zawody zapowiadają się niezwykle emocjonująco. Swoją dominację w konkursie będzie chciał potwierdzić Schlierenzauer, który od 2008 roku, kiedy to oddał skok na odległość 145 metrów jest rekordzistą na skoczni w Bischofshofen. Rok temu TCS wygrał Thomas Morgenstern – czy jest w stanie powtórzyć swój sukces? Polacy będą trzymać kciuki za Kamila Stocha, który mimo dobrej, aczkolwiek nierównej formy, jest w gronie faworytów konkursu.

Przez zbyt gęste opady śniegu w czwartek, nie udało się przeprowadzić kwalifikacji, które zostały przełożone na dziś na godzinę 15:00. Ostatnie zawody TCS rozpoczną się planowo o godzinie 16:30.

Kto zwycięży w ostatnim konkursie w Bischofshofen?
A.Kofler 2.75
G.Schlierenzauer 3.00
A.Bardal 11.00
K.Stoch 11.00
T.Morgenstern 13.00

Kto zostanie zwycięzcą całego Turnieju Czterech Skoczni?
G.Schlierenzauer 1.15
A.Kofler 4.75
T.Morgenstern 67.00

Już teraz otwórz konto na Bwin i odbierz swój darmowy bonus!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.