Skoki narciarskie: Kto sięgnie po tytuł na TCS?

W harmonogramie tegorocznego sezonu skoków narciarskich wreszcie przyszedł czas na rozegranie wielkich zawodów. Na Turniej Czterech Skoczni czekają nie tylko reprezentanci gospodarzy, ale cała światowa czołówka skoków narciarskich. Wygrana na TCS to nie tylko zastrzyk punktów do rankingu, ale przede wszystkim cenne nagrody dla triumfatora zawodów.

Za nami już dwa konkursy z czterech,
które odbywają się w ramach TCS. Skoczkowie rywalizowali już na obiektach w Oberstdorfie i Ga-Pa o tytuł najlepszego.

Słabo na zawodach zaprezentowali się Polacy, którzy choć pewnie zdobywali kwalifikację do turnieju głównego, to zawodzi w seriach konkursowych. Na pierwszych zawodach tylko lider polskiej kadry awansował do finałowej 30. W Oberstdorfie po 1 serii był 6, jednak zepsuty drugi skok skutkował zajęciem odległego 23 miejsca. Stoch poprawił się jednak w Ga-pa, gdzie zakończył zawody na 5 miejscu, choć po 1 serii zajmował 7 lokatę. Polak wyprzedził m.in. Morgensterna, który zawiódł w Ga-Pa.

Nadzieje Polaków na wygranie TCS przez polaka są czysto iluzoryczne, co innego mogą powiedzieć Austriacy. Ich reprezentanci zajmowali 5 z 6 możliwych miejsce na podium w Oberstdorfie i Ga-Pa. Kto jest faworytem w tym wyścigu?

Po 2 konkursach, w kwalifikacji generalnej TCS prowadzi Gregor Schlierenzauer z kompletem zwycięstw ? i to Austriak wydaje się być głównym pretendentem do wygrania zawodów. Jest także na dobrej drodze aby powtórzyć wyczyn Svena Hannawalda, który dotąd jako jedyny skoczek wygrał TCS zwyciężając we wszystkich 4 konkursach.

Schlierenzauer ma jednak godnego rywala. Kofler, bo o nim mowa, w obu dotychczas rozegranych konkursach zajmował 2 miejsca i znajduje się bezpośrednio za plecami swojego kolegi z kadry. Swoich szans mogą wciąż szukać Morgenstern i Ito, którzy zajmowali już raz miejsca na podium, choć w ich przypadku możliwość triumfu na TCS jest dużo mniej realna. A kolejne skoki już 4 stycznia!

Kto wygra TCS w sezonie 2011/2012?

Schlierenzauer 1.40
Kofler 3.75
Morgenstern 11.00
Ito 17.00
Stoch 101.00

Już teraz otwórz konto na Bwin i odbierz swój darmowy bonus!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.