Skoki narciarskie: początek Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie

Dziś punktualnie o godzinie 16.30 rozpocznie się pierwsza seria konkursowa pierwszego z czterech konkursów Turnieju Czterech Skoczni, który zostanie przeprowadzony w niemieckim Oberstdorfie. W jubileuszowym (60) turnieju po raz pierwszy od wielu lat zabraknie Adama Małysza, który zakończył karierę po ostatnim sezonie.

Na skoczni w niemieckim Oberstdorfie zobaczymy jednak czterech Polaków: Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Macieja Kota, oraz młodziutkiego Aleksandra Zniszczoła (nie zakwalifikował się Stefan Hula). Zgodnie z zasadami TCS, zawodnicy zostali dobrani w pary a prawo do udziału w drugiej serii konkursowej uzyska zwycięzca danego duetu, oraz 5 przegranych, którzy spośród pokonanych uzyskali najlepsze wyniki. Pary polskich skoczków prezentują się następująco:
Kamil Stoch ? Andreas Kofler
Piotr Żyła ? Lukas Hlava
Maciej Kot ? Robert Kranjec
Aleksander Zniszczoł ? Taku Takeuchi

Po tym zestawieniu kibice Polaków z pewnością nie mogą być zadowoleni. Ponadto Stoch, aktualnie najlepszy polski skoczek, trafił na samego lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata ? Koflera, który jest typowany jako faworyt do wygrania całego Turnieju Czterech Skoczni. Spośród wszystkich 4 par wydaje się, iż jedynie Piotr Żyła może powalczyć o wygraną w swojej parze, co z pewnością również będzie bardzo trudne.

Pytania na dzisiaj to kto rozpocznie pierwszy konkurs 60 Turnieju Czterech Skoczni od zwycięstwa, oraz czy któryś skoczek zdoła wreszcie pobić rekord skoczni należący od 9 lat do Sigurda Pettersena, który wynosi 143,5 metra. Czy istnieje szansa by dziś ktoś skoczył dalej i zdominował konkurs? Wskazać można na Austriaków, Koflera i Schlierenzauera, Norwega – Andersa Bardala, lecz może to Stoch odniesie pierwsze zwycięstwo w sezonie i sprawi rodakom niespodziankę? O tym przekonamy się już niebawem. Miejmy tylko nadzieję, iż zapowiadany na jutro wiatr i mocne opady śniegu nie doprowadzą do odwołania konkursu.

Kurs na wygraną w Oberstdorfie przez Andreasa Koflera wynosi 3.5, za Andersa Bardala 3.75, za Gregora Schlierenzauera 4.5 zaś za wygraną Kamila Stocha Bwin płaci 34.

Już teraz otwórz konto na Bwin i odbierz swój darmowy bonus!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.