STS czy Fortuna? Porównanie legalnych bukmacherów

W Polsce jest wielu legalnie działających bukmacherów. Do najczęściej wybieranych przez typerów należą zakłady STS oraz Fortuna. STS czy Fortuna? Który z tych bukmacherów stanowi lepszy wybór?

STS

Zakłady bukmacherskie Star-Typ Sport (bo tak brzmi pełna nazwa bukmachera) są największe i najbardziej popularne w Polsce. Szacuje się, że firma obejmuje nawet 50 % rynku zakładów sportowych w kraju.

STS jest największym prywatnym podmiotem na rynku sponsoringu w Polsce. Jest oficjalnym sponsorem Reprezentacji Polski w piłce nożnej, a także wielu klubów piłkarskich grających w ekstraklasie (m.in. Lech Poznań, Pogoń Szczecin, Korona Kielce).

Jednym z atutów STS jest oferta zakładów live. Fortuna oraz inni bukmacherzy także oferują tę opcję, jednak w STS oferta jest bardzo rozbudowana. W porównaniu z konkurencją STS umożliwia obstawianie większej liczby wydarzeń live. Oferuje też bardziej zróżnicowane typy zakładów.

STS ma również przewagę nad Fortuną jeśli chodzi o metody płatności. Obsługuje około 30 banków, podczas gdy Fortuna zaledwie kilkanaście. Bukmacher STS nie pobiera również prowizji od dokonywanych płatności.

Chcesz odebrać darmowy zakład w postaci bonusu bez depozytu? Skorzystaj z kodu promocyjnego STS i odbierz darmowe 20 PLN na swój pierwszy zakład!

Fortuna

Zakłady bukmacherskie Fortuna należą do najdłużej działających na Polskim rynku. Zapewniają możliwość zawierania zakładów zarówno online jak i w punktach stacjonarnych. Fortuna ma stosunkowo dużą ilość punktów przyjmujących zakłady- jest ich około 600 w całej Polsce.

Fortuna jest głównym sponsorem Legii Warszawa oraz oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski w skokach narciarskich.

Fortuna jest częścią Fortuna Entertainment Group, będącej największą w Europie Środkowej i Wschodniej grupą prowadzącą zakłady wzajemne. Działa m.in. w Czechach, Rumunii i na Słowacji.

Fortuna jako pierwszy w Polsce bukmacher zdecydowała się na udostępnienie możliwości zakładów online oraz live.

Atutami tego bukmachera są m.in. długoletnie doświadczenie na Polskim rynku oraz bardzo duża ilość punktów stacjonarnych.

Fortunę wyróżniają także nieznacznie wyższe kursy niż w przypadku innych bukmacherów. Różnica ta może wydawać się mało istotna, jednak przy wysokiej kwocie przewidywanej wygranej osiąga wartość nawet kilkuset złotych.

Ważne, że korzystniejsze kursy nie dotyczą wszystkich dyscyplin sportowych. W Fortunie można wygrać więcej niż u innych bukmacherów obstawiając sporty takie jak piłka nożna i koszykówka. Natomiast kursy na siatkówkę wyższe będą w STS.

STS czy Fortuna? Kogo wybrać?

Decyzja którego bukmachera wybrać- STS czy Fortuna, nie jest prosta. Różnice między nimi są w większości kategorii niewielkie. Obaj bukmacherzy oferują możliwość zawierania zakładów online, dobrej jakości aplikację mobilną oraz umożliwiają obstawianie większości zdarzeń z popularnych dyscyplin.

Dla przeciętnego typera Fortuna może być lepsza, ze względu na wyższe kursy. Natomiast osoba obstawiająca przede wszystkim wydarzenia live będzie bardziej zadowolona z usług STS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.