Tenis: Radwańskie meldują się w Katarze!

Po zakończonych pierwszym w 2012 roku turnieju z gatunku Wielkiego Szlema zawodnicy rozjechali się na mniejsze turnieje do Ameryki Południowej i Azji. Część wybrała jednak zawody w Europie bądź na skraju Euroazji. Podobnie uczyniły siostry Radwańskie, które zameldowały się w Katarze, by wziąć udział w turnieju WTA Doha.

Trudne zadanie już w pierwszej rundzie czeka młodszą z sióstr. Urszula sklasyfikowana w rankingu WTA na 84 miejscu podejmie bowiem 28 rakietę rankingu Safarovą. Z Czeszką rywalizowała jak dotąd tylko raz ? w Austrii w październiku 2009 roku gładko przegrała 2:0. Safarova wydawała się być poza zasięgiem młodej zawodniczki.

Trzeba jednak przyznać, że wynik dzisiejszej rywalizacji Uli nie jest wcale przesądzony. Safarova wprawdzie jest dużo wyżej sklasyfikowana w rankignu WTA, jednak początek 2012 roku w jej wykonaniu nie jest zbyt udany. W Brisbane upokorzyła ją Benesova, w Sydney awansowała wprawdzie do 3 rundy, jednak po drodze ograła tylko znajdującą się w koszmarnej dyspozycji Ivanovic. Kuznetsova poddała bowiem swoje spotkanie. A 3 runda to porażka z finalistką turnieju ? Na Li 0:2. Kompromitacji ciąg dalszy miał miejsce na Australian Open, gdzie Safarova odpadła już w pierwszej rundzie ulegając mało znanej McHale 0:2. Największe rozczarowanie było jednak udziałem zeszłego tygodnia, kiedy to Safarova odpadła w 1. rundzie WTA Paryż po porażce z Kerber 0:2.

Powyższe wskazuje, że Ula stoi przed ogromną szansą na zrewanżowanie się Czeszce. Ta nie odnalazła bowiem jak dotąd formy sprzed roku.

Tymczasem Ula miała pecha w Sydney i po pozytywnym przejściu kwalifikacji trafiła na swoją starszą siostrę, z którą na obecną chwilę nie ma większych szans. W Melbourne na Australian Open osiągnęła swój największy sukces w karierze, awansują do drugiej rundy turnieju dzięki wygranej z Riske 1:2. Cirstea okazała się jednak zbyt mocna. Na trwającym wciąż turnieju w Pattaya City w Tajlandii również dotarła do 2 rundy, jednak tam została już ograna przez lepszą Hantuchovą 0:2. Można więc liczyć na to, że Ula realnie powalczy w dzisiejszym spotkaniu przeciw Safarovej.

Tymczasem jutro swoje spotkanie w Doha rozegra starsza z sióstr. Agnieszka trafiła na znacznie łatwiejszą rywalkę niż Ula i zmierzy się ze sklasyfikowaną na 89 miejscu w rankingu WTA Keothavong. Brytyjska nie błyszczy formą w 2012 roku, co potwierdza brak awansu do Australian Open, odpadnięcie już w 1 rundzie turnieju w Auckland. Wczoraj w Doha ograła jednak Paszek 2:0, jednak jej rywalka to typowa deblistka, która mało osiągnęła w rywalizacji singlów.

Dla 6 rakiety świata, która ćwierćfinału Australian Open nie powinna stanowić przeszkody. Radwańska uległa przecież dopiero samej zwyciężczyni Wielkiego Szlema ? Azarence. Innego rozstrzygnięcia jak jej wygranej w środowym spotkaniu nie sposób sobie wyobrazić.

Kurs na Agnieszkę wynosi 1.10, zaś za wygraną Keothavong Bwin płaci 6.20

Kurs na Ule wynosi 3.30, zaś za wygraną Safarovej Bwin płaci 1.30

Już teraz otwórz konto na Bwin i wskaż swojego faworyta!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.