Tenis: Roland Garros – czas start!

Doczekaliśmy się ? w niedzielę startuje drugi w tym roku turniej z gatunku Wielkiego Szlema. Po Australian Open przyszła tym samym pora na francuski Roland Garros. A tam zobaczymy na pewno Agnieszkę Radwańską i Łukasza Kubota.

Popularna Isia ma za sobą średni okres. W 2012 roku odpadała z większych zawodów zawsze z liderką rankingu Azarenką, jednak osiągała lepsze wyniki niż przed rokiem, co zaowocowało jej awansem na 3 miejsce w rankingu WTA. W Madrycie zatrzymała się znów na Białorusince, jednak wpadkę zaliczyła w Rzymie, gdzie odpadła już w 1 rundzie z bardzo niewygodną dla niej rywalką. Tym samym spróbowała swoich sił na malutkim turnieju w Brukseli, gdzie jako najwyżej notowana zawodniczka wygrała całe zawody. Nie oddała rywalkom w 4 meczach nawet seta, jednak trzeba zauważyć, iż z Kanepi Radwańska bardzo się męczyła, a finałowa wygrana była także wynikiem kontuzji rywalki. Taką grą Agnieszka znów nie poradzi sobie w starciu z najlepszymi zawodniczkami rankingu.

Na 1 rundę powinno jednak wystarczyć. We Francji czeka na nią bowiem Bojana Janovski. Sklasyfikowana na 111 miejscu w rankingu WTA Serbka nie powinna stanowić większego zagrożenia dla Isi, 3 w ww. rankingu. Janovski grała przecież też w Brukseli, gdzie przegrała z Kanepi. Z tą samą Kanepi, którą później z problemami, ale jednak ograła Radwańska.

Ten mecz Agnieszka powinna jednak wykorzystać na dopasowanie się do francuskiej nawierzchni, by w kolejnych spotkaniach z wyżej notowanymi rywalkami już czuć kort.

W niedzielę na korcie zobaczymy Radwańską, zaś w poniedziałek na korty wyjdą panowie. Nasz jedynak w męskim singli Łukasz Kubot (48 ATP) ma szczęście w 1 rundzie turnieju, zagra bowiem z dużo niżej notowanym rywalem. Karol Beck, bo o nim mowa, znajduje się aktualnie na 104 pozycji i w naszej ocenie nie poprawi jej we Francji. Słowak raczej omija większe turnieje, tam bowiem zawsze przegrywała z wyżej notowanymi rywalami. W poniedziałek jego francuską przygodę powinien ukrócić Kubot. Czy tak się stanie?

Kurs na Radwańską wynosi 1.05, zaś za wygraną Janovski Bwin płaci 7.75

Kurs na Kubota wynosi 1.15, zaś za wygraną Becka Bwin płaci 5.80

Już teraz otwórz konto na Bwin i odbierz swój darmowy bonus!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.