Twitch – co to jest? co można oglądać?

Wraz z rozwojem E-sportu, pojawiło się wiele platform dedykowanych graczom oraz budowaniu swojego własnego dobytku w świecie wirtualnego grania.

Pomiędzy stronami, które skupiają się na poradach oraz przewodnikach po grach, jednym z głównych oraz nawet ulubionych tematów stał się streaming (z ang. transmisja) rozgrywki na żywo. Dzisiaj, dla większości, nie jest to już coś obcego, szczególnie z powodu platform poświęconych rozprzestrzenianiu popularności tego typu rozrywki.

Twitch – co to jest?

Zdecydowanym przodownikiem wśród tego typu platform, a zarazem rewolucjonistą w transmisjach stał się Twitch, dobrze znany wielu fanom gier (i nie tylko). Twitch to serwis internetowy przeznaczony właśnie dla streamerów (z ang. transmitujących), którzy dzielą się swoim doświadczeniem podczas przechodzenia gier ze swoją widownią. Od czasu postania strony w 2011 roku, cieszy się ona wizytami ponad 10 milionów użytkowników dziennie, z których część zajmuje się właśnie tworzeniem, a reszta oglądaniem.

Twitch jest stroną bardzo intuicyjną, oferującą swoim streamerom zarobek, w zależności od ilości oglądających oraz poprzez reklamy. Jednak to nie jedyny aspekt, który zachęca twórców do odwiedzania strony. Mają oni szansę dodatkowego zarobku, poprzez donacje od publiczności. Widzowie mogą rozmawiać ze streamerami oraz innymi fanami na czacie, komentując to co widzą. Niektórzy gracze udostępniają nawet opcję dla widzów, która polega na wykonaniu ich sugestii za pewną sumę donacji. Dzięki temu fan może przykładowo usłyszeć jak gracz mówi jego imię.

Jak i gdzie oglądać e-sport?

Wśród repertuaru, który jest na pewno zdominowany przez transmisje gier komputerowych, możemy również znaleźć inne typy E-sportu, jak rozgrywki na konsolach typu X-box, czy też Playstation. Ostatnio jednak dużym zainteresowaniem cieszą się również gry VR (z ang. wirtualnej rzeczywistości), do których gracz potrzebuje specjalnych gogli. Dzięki temu widownia może również uczestniczyć niekiedy w wirtualnym spotkaniu ze streamerem, dołączając do serweru VR Chat, gdzie rozmawiają.

Jednak Twitch to nie tylko gry komputerowe, ale również niekiedy transmisje gier planszowych, stołowych (typu Dungeons and Dragons – role play), a nawet zwykłe rozmowy twórców z widzownią typu Q&A (z ang. pytanie i odpowiedź).

Charakter streamu często zależy właśnie od gracza, który decyduje o tym, jak będzie on wyglądał. Jedni preferują oglądanie rozgrywki z żywym komentarzem grającego, a inni wolą jego brak, nastawiając się na seans samej gry. Dołączając do Twitcha, niezależnie od tego, czy jako twórca, czy widz, na pewno większość odnajdzie własny typ rozrywki, który go zadowoli i zapewni zajęcie na długie godziny.

Zobacz też: Jak oglądać transmisje cs:go i live stream z największych turniejów e-sportowych w Polsce, Europie i na świecie! Wszelkie informacje o esporcie i cs:go znajdziesz na stronie naszego partners CSTV.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.