VTB: Krasnojarsk – Lietuvos Wilno

Niedziele przedpołudnie to emocje koszykarskie.
W odległym Krasnojarsku dojdzie dziś do spotkania
4 kolejki w ramach Zjednoczonej Ligi VTB, rozgrywanej pod egidą banku o tej samej nazwie. W tej serii meczy zmierzą się ze sobą rosyjski Enisey Krasnojarsk i litewski Lietuvos Rytas Wilno.

Typuje tutaj zwycięstwo gości. Enisey to jedna ze słabszych drużyn w Rosji. Raczej traktują VTB jako poligon doświadczalny. W tygodniu grali zdaje się z Petersburgiem u siebie i o ile mnie pamięć nie zawodzi przegrali bardzo wysoko. Z grupy B wychodzą dwie drużyny, poza CSKA które wyjdzie na bank, w walce liczy się niepokonany dotąd Petersburg, Mariupol i właśnie Lietuvos, innym nie daje żadnych szans. Litwini mają dodatni bilans 2-1, a grali 3 mecze na wyjazdach. Enisey 1-2 i myślę, że raczej skupi się na walce w lidze rosyjskiej. Patrząc pod kątem kadrowym to w wielkim skrócie, Enisey 3-4 klasowych zawodników (BAXTER, Kikanovic, Marinovići Hukić), kompletny brak ławki. Zespół z Krasnojarska szczególnie słabo prezentuje się na deskach. Średnia 8 zbiórek w ataku i 24 w defensywie to lekko rzecz ujmując katastrofa. Co gorsze tracą oni prawie 18 piłek na mecz, co na tym poziomie jest niedopuszczalne.

Doświadczenie i umiejętności poszczególnych graczy przemawiają na korzyść Litwinów. Mam tu na myśli w szczególności Valenciunasa, Jomantasa czy graczy amerykańskich. Ich atutem będzie też z pewnością zgranie i motoryka, bo ich coach właśnie z wpojenia tego typu rzeczy słynie. Kurs na gości może jest niezbyt zachęcający, ale według mnie, jeśli na parkiecie nie zdarzy się nic nieoczekiwanego, to zespół z Wilna powinien wygrać 8-12 pkt spokojnie. Dlatego też oprócz czystej dwójki proponuje zagranie handicapu – 4. po 1.85.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fortuna

Legalni bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 1145 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 500 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 1020 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 1520 PLN
4,0 rating
Załóż konto u bukmachera PZBuk i odbierz bonus na start 500 PLN