Zapowiedź meczu: Dania – Japonia

Bardzo interesująco zapowiada się dzisiejsza potyczka pomiędzy Danią, a Japonią, w której to szanse na promocje do fazy pucharowej mają zarówno jedni, jak i drudzy. Przypomnijmy, że obie drużyny dotychczas zgromadziły po 3 punkty i plasują się na miejscach: Japonia – 2, Dania ? 3. Gorszy bilans bramkowy sprawił, że Duńczycy znajdują się na nieco gorszej pozycji niż Japończycy. Dla jednych i drugich wyjście z grupy jest celem numer jeden w tych mistrzostwach, dlatego o godzinie 20:30 na Royal Bafokeng Stadium w Rustenburgu możemy spodziewać się sporych emocji i niezwykle ciekawego widowiska.

Duńczycy 3 punkty zawdzięczają zwycięstwu na Kamerunem w poprzedniej kolejce, mecz ten co prawda był dosyć wyrównany, ale w ostateczności do Duńczycy okazali się lepsi. Natomiast w swoim pierwszym meczu na tym Mundialu, Dania przegrała 2:0 z jednym z faworytów do końcowego triumfu ? ekipą Holandii. Choć wynik tego meczu wskazuje na to, że to Holendrzy byli stroną dominującą, to jednak taka sytuacja nie miała miejsca. Obie drużyny grały nadzwyczaj zachowawczo w tym spotkaniu aż do czasu samobójczego gola Aggera w 46 minucie meczu. Bramka ta, dosyć pechowa sprawiła, że podopieczni Olsena w końcówce musieli nieco zaryzykować, aby walczyć chociażby o punkt, a to doprowadziło do kontry i bramki zdobytej przez Dirka Kuyta.

Japonia podobnie, jak Dania swoje trzy punkty zdobyła w meczu z Kameruńczykami, a było to w ich pierwszym meczu, kiedy to byliśmy świadkami wyniku 1:0. Nie ma jednak co ukrywać, że mecz ten był porywający, ale skuteczniejsi okazali się piłkarze z Japonii i to oni mogli się cieszyć z pierwszych punktów na tym Mundialu. W następnej kolejce już tak łatwo nie było, bo w meczu z Holandią mieli nieco mniej do powiedzenia niż z Kamerunem, a swoją wyższość pokazała ekipa z Europy i zwyciężyła Japończyków 1:0. Japonia jednak dzięki lepszemu stosunkowi bramek zajmuje miejsc numer 2 i do awansu wystarcza im tylko remis, a to na pewno będzie dużym komfortem psychicznym przed dzisiejszą rywalzacją.

Składy obu drużyn:

Dania: Sorensen – Agger, Kroldrup, Jacobsen, S. Poulsen – C. Poulsen, Jorgensen, Gronkjear, Rommedahl – Tomasson, Bendtner

Japonia: Kawashima – Abe, Nakazawa, Tulio, Komano – Nagatomo, Okubo, Endo, Hasebe, Matsui – Honda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fortuna

Legalni bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 1145 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 500 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 1020 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 1520 PLN
4,0 rating
Załóż konto u bukmachera PZBuk i odbierz bonus na start 500 PLN
Zagraniczni bukmacherzy
5,0 rating
Utwórz konto w Unibet i postaw zakład bez ryzyka
5,0 rating
Rozpocznij grę w Bet365 i odbierz bonus na start
4,8 rating
Załóż konto w Bet-at-home i zgarnij bonus powitalny
4,3 rating
Załóż konto i odbierz cashback powitalny w Betclic