Żużlowe Grand Prix Chorawcji

Dzisiejszego wieczoru nie zabraknie żużlowych emocji. W Chorwacji odbędzie siódma eliminacja tegorocznego cyklu Grand Prix. Na torze w Gorican zobaczymy w akcji najlepszych zawodników świata, niestety Polskę z powodu kontuzji Jarosława Hampela reprezentować będzie jedynie Tomasz Gollob.

Niestety, dla wszystkich liczących na dobry występ Polaka mamy złe informacje. We wszystkich ligach mistrz świata z 2010 roku spisuje się beznadziejnie źle, w Gorzowie zmienia go Zmarzlik, a w Hammarby nawet go nie powołują na spotkania. Ponadto, Gollob ma wyraźne problemy sprzętowe, a losowanie pól startowych, tak istotnych na tym torze, nie było dla niego zbyt łaskawe. Awans naszego reprezentanta do półfinałów byłby już sukcesem w obliczu tych problemów.

Kto zatem jest faworytem dzisiejszego turnieju? Standardowo Greg Hancock, którego sprzęt przyszykowany na Grand Prix jest zawsze niesamowicie, Chris Holder, który we wszystkich ligach prezentuje niesamowitą dyspozycję, nigdzie nie zawodzi, i ma realne szanse na tytuł mistrza świata. Ponadto obaj ci zawodnicy mają korzystny rozkład pól startowych. Groźny będzie także Emil Sajfutdinov, którego forma w ostatnim czasie niesamowicie wzrosła, i który zaczął inaczej jeździć. Nie trzyma się on już kurczowo krawężnika, ale zaczyna atakować po dużej, a szybkie ostatnio silniki mu to skutecznie umożliwiają. Problemem Rosjanina będzie to, że w pierwszym biegu przeciwko Hancockowi, Lindgrenowi i Lindbaeckowi wystartuje on z czwartego pola, które w początkowych fazach turniejów nie daje szans na korzystny wynik.

Czarnymi końmi zawodów będą: Słowak Martin Vaculik, który zastępuje Hampela, i wygrał w poprzednich zawodach cyklu w Gorzowie, startujący z dziką kartą Jurica Pavlic, do którego rodziny należy tor w Gorican, i zna każdy jego zakamarek, a także Chris Harris, który ostatnio był w nieco lepszej formie, a na chorwackim torze zawsze był nad wyraz szybki i groźny.

Jak zatem obstawiać dzisiejsze zawody? Proponujemy następujące typy:

– Chris Holder ? Tomasz Gollob, na Holdera, 9/10. Na miejscu Australijczyka mogłaby się znaleźć większość zawodników startujących dzisiaj. Ciężko oczekiwać dobrego występu po Gollobie, i wystawienie kursu 1.5 na Holdera jest świetną okazją i wielkim value.

– Zwycięzca wyścigu 3, na Holdera, 4/10. Z kim bardzo szybki Australijczyk miałby przegrać? Z wolnym Ljungiem, jeszcze wolniejszym i startującym z kiepskiego pola Andersenem, czy ze startującym spod płotu Jonssonem. Holder to zdecydowany faworyt tego biegu, i inny wynik niż jego zwycięstwo będzie niespodzianką.

– Jason Crump ? Jurija Pavlic, na Pavlica, 4/10. Crump może i jest bardzo szybki w tym sezonie w Grand Prix, ale nie zapominajmy o tym, że dwa tygodnie temu złamał obojczyk, i na pewno będzie to mieć to wpływ na jego dzisiejszą postawę. Natomiast Chorwat zna ten tor jak nikt inny, i dzisiaj będzie bardzo groźny, i ma spore szanse na pokonanie Australijczyka startującego z nie do końca doleczoną kontuzją.

– Fredrik Lindgren ? Kenneth Bjerre, na Lindgrena, 6/10. Szwed jest zdecydowanie lepszy i w ligach, i w Grand Prix, do tego ma lepsze pola startowe. Nie ma co się dużo nad tym typem rozwodzić, Lindgren powinien bez problemów być lepszy od filigranowego Duńczyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.