Żużlowe Grand Prix Chorawcji

Dzisiejszego wieczoru nie zabraknie żużlowych emocji. W Chorwacji odbędzie siódma eliminacja tegorocznego cyklu Grand Prix. Na torze w Gorican zobaczymy w akcji najlepszych zawodników świata, niestety Polskę z powodu kontuzji Jarosława Hampela reprezentować będzie jedynie Tomasz Gollob.

Niestety, dla wszystkich liczących na dobry występ Polaka mamy złe informacje. We wszystkich ligach mistrz świata z 2010 roku spisuje się beznadziejnie źle, w Gorzowie zmienia go Zmarzlik, a w Hammarby nawet go nie powołują na spotkania. Ponadto, Gollob ma wyraźne problemy sprzętowe, a losowanie pól startowych, tak istotnych na tym torze, nie było dla niego zbyt łaskawe. Awans naszego reprezentanta do półfinałów byłby już sukcesem w obliczu tych problemów.

Kto zatem jest faworytem dzisiejszego turnieju? Standardowo Greg Hancock, którego sprzęt przyszykowany na Grand Prix jest zawsze niesamowicie, Chris Holder, który we wszystkich ligach prezentuje niesamowitą dyspozycję, nigdzie nie zawodzi, i ma realne szanse na tytuł mistrza świata. Ponadto obaj ci zawodnicy mają korzystny rozkład pól startowych. Groźny będzie także Emil Sajfutdinov, którego forma w ostatnim czasie niesamowicie wzrosła, i który zaczął inaczej jeździć. Nie trzyma się on już kurczowo krawężnika, ale zaczyna atakować po dużej, a szybkie ostatnio silniki mu to skutecznie umożliwiają. Problemem Rosjanina będzie to, że w pierwszym biegu przeciwko Hancockowi, Lindgrenowi i Lindbaeckowi wystartuje on z czwartego pola, które w początkowych fazach turniejów nie daje szans na korzystny wynik.

Czarnymi końmi zawodów będą: Słowak Martin Vaculik, który zastępuje Hampela, i wygrał w poprzednich zawodach cyklu w Gorzowie, startujący z dziką kartą Jurica Pavlic, do którego rodziny należy tor w Gorican, i zna każdy jego zakamarek, a także Chris Harris, który ostatnio był w nieco lepszej formie, a na chorwackim torze zawsze był nad wyraz szybki i groźny.

Jak zatem obstawiać dzisiejsze zawody? Proponujemy następujące typy:

– Chris Holder ? Tomasz Gollob, na Holdera, 9/10. Na miejscu Australijczyka mogłaby się znaleźć większość zawodników startujących dzisiaj. Ciężko oczekiwać dobrego występu po Gollobie, i wystawienie kursu 1.5 na Holdera jest świetną okazją i wielkim value.

– Zwycięzca wyścigu 3, na Holdera, 4/10. Z kim bardzo szybki Australijczyk miałby przegrać? Z wolnym Ljungiem, jeszcze wolniejszym i startującym z kiepskiego pola Andersenem, czy ze startującym spod płotu Jonssonem. Holder to zdecydowany faworyt tego biegu, i inny wynik niż jego zwycięstwo będzie niespodzianką.

– Jason Crump ? Jurija Pavlic, na Pavlica, 4/10. Crump może i jest bardzo szybki w tym sezonie w Grand Prix, ale nie zapominajmy o tym, że dwa tygodnie temu złamał obojczyk, i na pewno będzie to mieć to wpływ na jego dzisiejszą postawę. Natomiast Chorwat zna ten tor jak nikt inny, i dzisiaj będzie bardzo groźny, i ma spore szanse na pokonanie Australijczyka startującego z nie do końca doleczoną kontuzją.

– Fredrik Lindgren ? Kenneth Bjerre, na Lindgrena, 6/10. Szwed jest zdecydowanie lepszy i w ligach, i w Grand Prix, do tego ma lepsze pola startowe. Nie ma co się dużo nad tym typem rozwodzić, Lindgren powinien bez problemów być lepszy od filigranowego Duńczyka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Legalni bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 1145 PLN
STS
4,8 rating
Załóż konto w STS i odbierz pakiet bonusów 1129 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 500 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 1020 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 1520 PLN
Zagraniczni bukmacherzy
5,0 rating
Utwórz konto w Unibet i postaw zakład bez ryzyka
5,0 rating
Rozpocznij grę w Bet365 i odbierz bonus na start
4,8 rating
Załóż konto w Bet-at-home i zgarnij bonus powitalny
4,3 rating
Załóż konto i odbierz cashback powitalny w Betclic
Partnerzy

Fortuna

Polecamy

http://www.allvideoslots.com/