Prawdopodobny powrót Ekstraklasy 25 maja?!

Coraz bardziej prawdopodobne jest to, iż niedługo wróci Ekstraklasa. Zwłaszcza, że chcą tego Polski Związek Piłki Nożnej, a także władze ligi. Nie inaczej jest biorąc pod uwagę zawodników, którym nie uśmiecha się otrzymywać zdecydowanie mniejszego wynagrodzenia. Kiedy dokładnie planowany jest powrót w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce? Jak to będzie wyglądało pod kątem kibiców?

Aktualnie padają różne terminy dotyczące wznowienia Ekstraklasy. Wydaje się jednak, że najprawdopodobniej nastąpi to pod koniec maja 2020 roku. Warto zauważyć, że ostatni mecz w Ekstraklasie został zaś rozegrany 9 marca. Wtedy to Korona Kielce skromnie pokonała na swoim terenie ŁKS Łódź 1-0. Fachowcy przewidywali różne warianty dotyczące tego sezonu. Niektórzy wieszczyli, że aktualna kampania 2019/20 zostanie po prostu anulowana. Takie rozwiązanie nie jest jednak na rękę – nie tylko PZPN-owi, ale również władzom Ekstraklasy. Są również kluby, które mają swój interes w tym, aby rozgrywki zostały kontynuowane. Szczególnie chodzi o drużyny, które w tym momencie są na pozycjach spadkowych.

Powrót do rozgrywania spotkań, w ramach Ekstraklasy, jest zaplanowany na 25 maja. Ta data nie jest jednak jeszcze oficjalna. Plan dokończenia rozgrywek zakłada, że spotkania będą rozgrywane co 3 dni. Na trybunach zabraknie natomiast kibiców. Wszystkim zależy bowiem na tym, aby zostały zachowane odpowiednie środki pod kątem bezpieczeństwa. Nie jest nawet wykluczone, że drużyny, przed wznowieniem rozgrywek, zostaną poddane obowiązkowej, dwutygodniowej kwarantannie. Czy to wszystko dojdzie do skutku? Przekonamy się już w ciągu najbliższych tygodni. Warto zauważyć, że w polskiej Ekstraklasie wszystkie drużyny rozegrały po 26 spotkań. Do końca sezonu zasadniczego zostały cztery kolejki. Potem ekipy zostaną podzielone na grupę mistrzowską oraz spadkową. W trakcie rundy dodatkowej drużyny mają zaś rozegrać po 7 meczów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.