Ustawa hazardowa i zmiany po jej wprowadzeniu

Ustawa hazardowa 2017 wzbudzająca dużo kontrowersji weszła w życie. Co więcej, Komisja Europejska umorzyła postępowanie w sprawie zapisów w ustawie. Oznacza to, że ustawa hazardowa jest w pełni zgodna z prawem polskim i unijnym.

W myśl nowej ustawy, wszyscy bukmacherzy zawieranie zakładów wzajemnych przymuszony jest do posiadania licencji udzielanej od Ministerstwa Finansów. Typowanie zakładów u nielegalnych firm – bukmacherów, wiąże się z karami.

Legalne firmy czyli kto?
Na lokalnym rynku od dużej liczby lat funkcjonuje kilka zasadniczych sposobów zakładów sportowych. Przeważnie, są to na ten moment bukmacherzy naziemni, jacy prowadzą także działalność przez Internet. internecie. Do listy legalnie działających bukmacherów zaliczamy: Fortunę, forBet, STS (Star-Typ Sport), Milenium, LV BET, Totolotka, eToto, Totalbet i Superbet oferta (licencja wydana dość niedawno). Sporo podmiotów ogłasza chęć do wejścia na polski rynek bukmacherski.

Nieoficjalnie ogłasza się o zainteresowaniu takich firm bukmacherskich jak Expekt, bwin ale też BetClic. Niestety, jednakże większość zgłoszeń związanych z dodaniem licencji, zostaje stosownie utajniona. Zatem także bardzo trudno potwierdzić na którym etapie są dążenia ale też jak duże możliwości na korzystne zbadanie sprawy posiadają te zagraniczne podmioty online.

Dlaczego rozgraniczono bukmacherów?
Firmy proponujące grę w Polsce, muszą odprowadzać podatek. To zwykła kolej rzeczy, do której jednakże nie odnosiły się zagraniczne internetowe firmy. Z tego tytułu, czerpały zyski (mniejsze koszty, większa grupa użytkowników). Uczciwość rynku naprawia w pewnym stopniu tzw. ustawa hazardowa.

Każdy podmiot bukmacherski oferujący zakłady sportowe, musi regularnie rozliczać się z państwem. Wszyscy bukmacherzy są w myśl ustawy równi, stąd też poprawiają się także szanse zarobku poszczególnych firm. Przedtem, nader często widziano sytuację, w jakiej zagraniczne podmioty (mające siedzibę na Malcie czy też Gibraltarze), korzystały z bardzo przyjaznego tam prawa. Z tego tytułu, proponowano również wyraźniej korzystne kursy (niższa marża), co przyciągało skutecznie użytkowników.

Chociaż ustawa nie jest idealna, można przyznać, że rozgranicza kwestie prawne, do niedawna pozostające niejasnymi. W perspektywie pomysł ten może zostać nowelizowany, każdy podmiot przebywający na terytorium Polski, ma obowiązek przestrzegać aktualnie przyjętej ustawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 3353 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.