Derby Polski czas start!

0

Na to spotkanie czeka cała piłkarska Polska. Czy w sobotę rozstrzygną się losy tytułu mistrzowskiego? W 27 kolejce Ekstraklasy aktualny lider podejmie wicelidera Ekstraklasy. Jeżeli Legia wygra, praktycznie zapewni sobie tytuł Mistrza Polski.
Po 26 kolejkach wyżej w tabeli jest Legia, która zgromadziła 59 punktów i przewodzi w tabeli. Tylko 2 oczka mniej ma Lech, który zajmuje drugie miejsce w Ekstraklasie. Do końca sezonu zostały 4 spotkania. Jeżeli w sobotę wygra Legia ? praktycznie zapewni sobie tytuł mając przewagę 5 oczek. Jeżeli triumfuje Lech to nie wykluczam scenariusza, iż to Poznaniacy zdobędą trofeum, mają bowiem nieco łatwiejszy terminarz ligowy do końca sezonu.

Ostatnie tygodnie to nieustanny pościg Lecha za Legią. Po rundzie jesiennej Warszawiacy mieli przewagę 4 oczek nad Lechem, a po słabszym starcie w rundzie wiosennej nieco uszczuplili swoją przewagę. Później wrócili jednak do gry, jak i 4 punktowej zaliczki nad grupą pościgową. W 24 kolejce Legia zgubiła oczka, Lech wygrał swoje spotkanie z Jagą. Tym samym przed sobotnim starciem przewaga Legii nad Lechem wynosi już tylko 2 oczka.

W ostatnich kolejkach ani jedni ani drudzy nie błyszczeli formą. Legia strasznie męczyła się w finale Pucharu Polski ze Śląskiem, z dużymi problemami ograła u siebie Lechię i Pogoń. Dopiero w ostatniej kolejce pokazała klasę, ogrywając w Białymstoku Jagę 0-3. Trzeba jednak zauważyć, że spotkanie ustawiła bardzo szybko strzelona przez gości bramka oraz czerwona kartka dla gracza Jagi już w pierwszej połowie. Tym samym nie wyciągałbym dalekosiężnych wniosków z 26 kolejki, prawdziwy test przyjdzie w sobotę.

Wcale nie lepiej prezentował się w ostatnich starciach Lech. O ile Poznaniacy przez większą część rundy wiosennej słusznie wygrywali, to od 24 kolejki mają wyraźne problemy z jakością. Wygrana w Białymstoku była dziełem przypadku, zwycięstwo u siebie z Wisłą bardzo wymęczone ? można się nawet pokusić o podsumowanie, iż w obu tych pojedynkach Lech był słabszą stroną, mimo to zgarnął 6 oczek. W 26 kolejce Lech wygrał zasłużenie z Widzewem aż 4-0, aczkolwiek pierwszą połowę znów miał słabszą. Trudno zatem przewidzieć, jak wejdzie w spotkanie w Warszawie.

W zeszłym sezonie trener Rumak przyznał, iż w tamtym rozgrywkach tylko raz wyszli na boisko rywala z zamiarem gry z kontrataku. Było to właśnie na obiekcie Legii. Spodziewam się, że Poznaniacy nie zaryzykują i będą chcieli przywieźć z Warszawy chociaż remis. Będą mieli tylko jeszcze 3 mecze, aby odrobić dwupunktową stratę do Legii. Typuję remis lub wygraną Lecha.

Kurs na Legię wynosi 2.20, remis jest wyceniany po 3.20, zaś za wygraną Lecha Bet365 płaci 3.40.

Już teraz otwórz konto na Bet365 i odbierz swój darmowy bonus!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.