Druga faza sezonu już od piątku!

Stało się ? za nami już 30 kolejek ligowych Ekstraklasy, przyszedł więc czas na przejście do drugiej części sezonu. Drużyny zostały podzielone na miejsca 1-8 i 9-16, dorobek punktowy zaś zredukowany o 50%. Reforma największe szanse daje drużynom, które po fazie zasadniczej znajdowały się pod kreską. Widzew traci 5 oczek do miejsca premiującego utrzymaniem, Zagłębie Lubin zaś tylko jeden punkt. Tam walka na pewno będzie najciekawsza ? wszak między 12 a 15 miejscem są tylko 2 oczka różnicy! Więcej oczek można wywalczyć w zaledwie jednym meczu! Tym samym nawet bezpieczny na tą chwilę Śląsk Wrocław może nagle znaleźć się w bezpośrednim zagrożeniu spadkiem z Ligi! Walka o utrzymanie może być zatem bardziej atrakcyjna niż o Mistrza ? tu różnice między drużynami są minimalne, a na górze Legia ma 5 oczek przewagi nad Lechem.

Największym przegranym reformy jest właśnie Legia, która przy starych zasadach świętowałaby tytuł Mistrza Polski już 3 tygodnie temu. W obecnej chwili ma dużą przewagę nad grupą pościgową, co nie zmienia faktu, że każda jej porażka może znacznie pogorszyć jej sytuację w tabeli. Lech Poznań i Ruch Chorzów tylko czekają na potknięcie lidera z Warszawy. Nie mniej jednak pozycja lidera po fazie zasadniczej dała Warszawianom handicap w postawi gry z najważniejszymi rywalami na własnym boisku. To potężny atut w kontekście walki o tytuł.

Wspólnie przyjrzyjmy się jak wygląda sytuacja w naszej lidze po 30 kolejkach. Sprawdź nasz dział odnoszący się do aktualnej sytuacji w Ekstraklasie!

Już teraz otwórz konto na Bet365 i odbierz swój darmowy bonus!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fortuna

Legalni bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 1145 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 500 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 1020 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 1520 PLN
4,0 rating
Załóż konto u bukmachera PZBuk i odbierz bonus na start 500 PLN