Górnicy pójdą za ciosem?

W 17 kolejce Ekstraklasy na komplet punktów liczą kibice w Zabrzu. W niedzielę Górnik podejmie Podbeskidzie Bielsko-Biała i wydaje się być zdecydowanym faworytem tego starcia. Gra przecież drużyna z czołówki tabeli z drużyną z samego dna Ekstraklasy!


Po 16 kolejkach wyżej w tabeli stoi Górnik, który z dorobkiem 31 oczek zajmuje 2 miejsce. Dużo niżej plasuje się drużyna Podbeskidzia, które ledwo wyczołgało się w poprzednim tygodniu z dna. 13 oczek pozwala Góralom na zajęcie przedostatniej, 15 pozycji w tabeli.

Goście nie będą mieli innego planu jak murowanie dostępu do swojej braki. W ich szeregach brakuje klasowych napastników, a nawet piłkarzy grających tylko na szpicy. W zespole brakuje Demjana, który obrał kierunek na Belgię. Zespół zatracił charakter z zeszłego sezonu, który pomógł mu w utrzymaniu. Nowy szkoleniowiec zaczyna jednak pomału punktować, także wszystko przed nami. A że słynął on w poprzednim klubie z angażowania swoich zawodników w walkę na boisku, przysłowiowe gryzienie trawy ? Podbeskidzie mogło jeszcze nie powiedzieć ostatniego słowa. Strata do bezpiecznego miejsca nie jest zbyt wysoka. Nie mniej jednak Górale w tym sezonie jeszcze nie wygrali ? ich dorobek to 3 porażki i tyle samo remisów.

W niedzielę będzie im szczególnie trudno o oczka, stawią się bowiem na obiekcie jednego z pretendentów do tytułu mistrzowskiego. Górnik po opuszczenia przez trenera Nawałkę na razie gra po staremu, choć nadal dokonuje cudów. W 16 kolejce przegrywał u siebie 0-2 z Wisłą, by w ostatniej chwili wygrać całe spotkanie 3-2.

U siebie Zabrzanie w tym sezonie wygrali już 4 mecze, jeden zremisowali i przegrali. W wielkich trudach, ale z ogromnym wzrostem morali Górnicy wychodzili zwycięsko ze starć z Wisłą i Śląskiem mimo, że przegrywali już 0-2. Zobaczymy, co nowy szkoleniowiec wprowadzi do gry Zabrzan. Na razie grają stare skrzypce Nawałki i mimo wszystko całkiem skutecznie.

W niedzielę typuję wygraną gospodarzy. Podbeskidzie będzie murowało dostęp do swojej bramki, sporadycznie zapuszczając się pod pole karne rywala. Dobrze wykonywane stałe fragmenty gry w Zabrzu mogą szybko jednak rozstrzygnąć mecz na korzyść gospodarzy.

Kurs na Zabrzan wynosi 1.60, remis jest wyceniany po 3.75, zaś za wygraną Podbeskidzia betclic płaci 6.00.

Już teraz otwórz konto na Betclic i odbierz swój darmowy bonus!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.