Kto zajdzie najdalej?

0

Poznaliśmy już wyniki losowania fazy eliminacyjnej w rozgrywkach Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Polskie zespoły w większości były rozstawione na tym etapie i należy oczekiwać, że przedłużą swoją obecność w pucharach.


Rywalizację w ramach LM podejmie Legia. Warszawiacy trafili na drużynę z wysp brytyjskich i mimo wszystko trudno oczekiwać, aby nie poradzili sobie z takim rywalem. Dla Walijczyków dwumecz z Legią będzie wydarzeniem, dla Legii powinien być formalnością .

Trudniejsze zadanie wydają się mieć nasi reprezentanci w LE. Lech Poznań trafił na FC Honka Espoo. Finowie są w trakcie sezonu, co na pewno, co na pewno będzie ich atutem w dwumeczu. W zeszłym sezonie sięgnęli po Puchar Finlandii, premiujący udział w eliminacjach LE.

Beniaminek Ekstraklasy z Gliwic podejmie lepszego z pary Metalurg Skopje/Karabach Agdam. Ta ostatnia drużyna ma wyjątkowe szczęście do losowania polskich drużyn. Przed 4 laty wyeliminowała z LE Wisłę Kraków, zaś w zeszłym roku poniosła porażkę w starciu z Ruchem 3-1 i 3-0. Oby i Piast podążył tą drogą, jeśli to Azerowie awansują.

Na swojego rywala czeka też Śląsk Wrocław, który zmierzy się z lepszym z pary Rudar Pljevlja/FC Mika. Ani Ormianie ani Armeńczycy nie powinni stanowić dużej przeszkody dla Polaków.

A kto waszym zdaniem najdłużej będzie reprezentował Polskę w pucharach? Wskażcie swojego faworyta w sondzie – Pierwsze spotkania w LE z udziałem Polaków już 18 lipca!

Już teraz otwórz konto na Betclic i odbierz swój darmowy bonus!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.