Lech poradzi sobie i z Ruchem?

0

W 16 kolejce Ekstraklasy bukmacherzy są prawie pewni wygranej Lecha Poznań. W sobotę do Wielkopolski przyjedzie zespół Ruch Chorzów i ma zostać odprawiony z kwitkiem. Czy oby na pewno?


Po 15 meczach wyżej w tabeli stoi Lech, który zajmuje 5 miejsce dzięki 23 oczkom. Na 7 pozycji plasuje się Ruch, który zgromadził jak dotąd 22 punkty. Wydaje się zatem, że oba zespoły posiadają zbliżony potencjał sportowy i powinno nas czekać ciekawe spotkanie.

Niestety nic bardziej mylnego. Lech jest aktualnie największym rozczarowaniem sezonu i niewiele wskazuje, aby nagle poprawił swoją grę. Trener Rumak stracił już zaufanie kibiców, którzy domagają się jego odwołania. Poznaniacy na boisku nie mają pomysłu na grę i wyglądają bardzo nieporadnie. U siebie osiągają dobre wyniki, ale ich styl pozostawia wiele do życzenia. Można powiedzieć, że są wręcz szczęśliwe. U siebie Poznaniacy zanotowali 4 zwycięstwa, 2 remisy i 1 porażkę tej jesieni. Wszystkie triumfy nie były jednak w pełni zasłużone, stąd też narasta niechęć kibiców wobec myśli szkoleniowej Rumaka.

Sobotnim rywalem Lecha będzie Ruch. Chorzowianie mają za sobą niezłe tygodnie, kiedy to regularnie punktowali. Wygrywali na murawie w Kielcach, Łodzi czy Gliwic a u siebie poradzili sobie z bydgoskim Zawiszą. W sobotę nie przyjadą modlić się o bezbramkowy remis i mogą wykorzystać nieporadność Lecha. Na wyjazdach zanotowali 3 zwycięstwa, 2 remisy i 2 porażki, przy czym wszystkie zwycięstwa dotyczą najświeższych kolejek ligowych.

Nie będzie dla mnie zaskoczeniem, jeśli wywiozą oczka z Poznania. Typuję mniej niż 2,5 bramki. Lech nie potrafi wykorzystać swoich atutów w ofensywie, Ruch nie będzie się chciał zbytnio odkrywać, by nie stracić bramki. Taki obrót sprawy na pewno popsułby plan taktyczny Chorzowian.

Kurs na Lecha wynosi 1.70, remis jest wyceniany po 3.60, zaś za wygraną Ruchu betclic płaci 4.60.

Już teraz otwórz konto na Betclic i odbierz swój darmowy bonus!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.