Legia odegra się na Zielonych?

0

Na kolejne spotkanie polskiej Ekstraklasy musimy poczekać do 17 października, ale już dziś warto rzucić okiem na to, co nas czeka w 12 kolejce ligowej. W Krakowie Pasy podejmą Niebieskich z Chorzowa ? tutaj nie ma zdecydowanego faworyta. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w drugim piątkowym spotkaniu, w którym zmierzy się Legia Warszawa z Lechią Gdańsk. Tutaj każdy inny wynik niż wygrana gospodarzy będzie dużą niespodzianką.

Po 11 seriach spotkań wyżej w tabeli stoi Legia, która z dorobkiem 20 oczek zajmuje 2 miejsce. Dużo niżej, bo na 8 miejscu, jest zespół gości. Lechia ma na koncie 16 punktów, tym samym w przypadku wygranej wyraźnie zbliżałyby się do czołówki. Uda się Zielonym ta sztuka?

W takie rozwiązanie wierzą zapewne tylko najwięksi fanatycy Lechii. Gdańszczanie po letnich transferach mieli namieszać w lidze, tymczasem ogromnie zawodzą. Zwolniono już trenera z Portugalii i na Pomorzu liczą na cud. Takim byłaby wygrana przy Łazienkowskiej. Lechia przecież w ostatnich tygodniach nie osiąga zbyt dobrych wyników. Gdańszczanie odpadli w 1/8 finału Pucharu Polski ze Stalą Stalowa Wola, zaś w Ekstraklasie w 4 ostatnich pojedynkach zgarnęli zaledwie 5 oczek.

Każdy inny wynik niż wygrana gospodarzy piątkowego meczu będzie dla mnie niespodzianką. Fakt, Legia przegrała ostatnie spotkanie ligowe, ale dotarła na nie po morderczym pojedynku w ramach Ligi Europy z rywalami z Turcji. Swoje 3 grosze do porażki z Piastem przyłożył zresztą bramkarz Legii na spółkę z prawym obrońcą. Tym samym nie doszukiwałbym się wielkiej sensacji w meczu z 11 kolejki. Legia musiała kiedyś przegrać i ten moment najwyraźniej przegrać. Wypoczęta i zmobilizowana powinna zagrać dużo lepiej w 12 kolejce. Typuję zwycięstwo Mistrza Polski.

Kurs na Legię wynosi 1.70, remis jest wyceniany po 3.75, zaś za wygraną Lechii Gdańsk bet365 płaci 5.25.

Już teraz otwórz konto na Bet365 i odbierz swój darmowy bonus!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.