Piast Gliwice – Zawisza Bydgoszcz

Przed nami ostatni mecz 4 kolejki rodzimej T-Mobile Ekstraklasy, w którym zmierzą się drużyny Piasta Gliwice i Zawiszy Bydgoszcz. Podopieczni Marcina Brosza w ostatniej kolejce przegrali małe ,derby Śląska’ – notując porażkę 2-1 z Górnikiem Zabrze. Piast musi udowodnić, iż nieprzypadkowo plasuje się na przyzwoitym miejscu w tabeli (wygrane 2-1 z Zagłębiem Lubin oraz z Cracovią Kraków 2-3). W ekipie kipi zaanagażowaniem. ,Chcemy jak najszybciej się zrehabilitować za porażkę i zainkasować komplet punktów w poniedziałek. Musimy to zrobić nie tylko dla siebie, ale też dla kibiców – podsumowuje kapitan Piasta Tomasz Podgórski.

Zawisza Bydgoszcz na obecny moment kształtuje się niezwykle przeciętnie. Plasuje się na 15 miejscu w tabeli, mając na swoim koncie 1 punkt (remis z Pogonią 1-1, przegrane z Widzewem 2-1 oraz z Jagiellonią 0-1). Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza do Gliwic przyjadą po zdobycz punktową, lecz raczej jest to stwierdzenie mające zmotywować zawodników. W mojej ocenie Piastunki wygrają mecz i co ważniejsze będzie to w pełni zasłużone zwycięstwo. Ostatni bezpośredni mecz pomiędzy dwoma ekipami miał miejsce 27.05.2012, kiedy to Piast zanotował zwycięstwo wygrywając 3-0.

Dwa zdania o absencjach. Piast obejść się będzie musiał bez Wojciecha Kędziory, dodatkowo niepewny jest występ Kamila Wilczka, który podczas treningów nabawił się kontuzji. Natomiast po stronie gości w dzisiejszym meczu nie zagrają: Balde, Łukowski i Sochania. Średni kurs na zwycięstwo Piasta wynosi 1.75.

Sędzią głównym spotkanie będzie Pan: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


kasyna internetowe
 

Fortuna

Bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 630 PLN
STS
4,9 rating
Rozpocznij grę w STS i odbierz na start bonus 1660 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 200 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 520 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 2020 PLN

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.