Piast zatrzyma Śląsk?

0

W 26 kolejce Ekstraklasy ciekawe spotkanie w Gliwicach. Miejscowy Piast podejmie Śląsk Wrocław. Tym samym w niedzielę nędziemy świadkami starcia jednych z kandydatów do miejsca nr 3 w tabeli Ekstraklasy.
Na chwilę obecną zajmują je gości, którzy zgromadzili 40 oczek. 2 punkty mniej ma Piast, który plasuje się na 4 miejscu w Ekstraklasie. Faworytem powinni być zatem goście.Tylko teoretycznie, bowiem Gliwiczanie zapewne znów postawią na taktykę ?minimum remis?. Po porażce u siebie z Lechem 0-3 Piast doszedł do wniosku, że z potentatami ligowy nie może grać zbyt otwarcie. Dzięki temu zaliczył remis z Legią przed 2 tygodniami, podobnie zapewne zagra ze Śląskiem. Wiosną przegrał u siebie tylko z Lechem, remisowali bowiem z Legią, Jagą i Zagłębiem oraz ograli gdańską Lechię. W niedzielę powinni znów zapewnić sobie oczka, choć niekoniecznie ich komplet.

Mając jednak na uwadzę słabiutką postawę Śląska, nawet komplet punktów jest jednak możliwy. Wrocławianie w tygodniu zagrają mecz finałowy Pucharu Polski, ale po porażce w 1 starciu z Legią ich droga do triumfu jest bardzo daleka. W Ekstraklasie wiosną na wyjazdach grają bardzo słabo. Wygrali tylko z Lechią, remisowali w starciach z Polonią, Koroną i Ruchem, a przegrani schodzili z murawy Bełchatowian.

Nie wykluczam zatem mało interesującego spotkania w Gliwicach. Piast nie będzie się zbytnio otwierał i atakował dużą ilością zawodników, Śląsk zazwyczaj jest nieporadny na wyjazdach. A jak będzie w 26 kolejce Ekstraklasy?

Kurs na Piasta wynosi 2.30, remis jest wyceniany po 3.25, zaś za wygraną Śląska Expekt płaci 2.95.

Już teraz otwórz konto na Expekt i odbierz swój darmowy bonus!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.