Podbeskidzie z nożem na gardle

0

O ile znamy już ostateczne rozstrzygnięcia na szczycie tabeli, to sytuacja na jej dnie wciąż nie jest wyjaśniona. O utrzymanie wciąż walczą Podbeskidzie i GKS Bełchatów, które dążą do wyprzedzenia Ruchu i Pogonii. Lepszej okazji niż w czwartek nie będą mieli ? 30 maja Podbeskidzie podejmie Szczecinian.

Po 28 kolejkach wyżej w tabeli jest Pogoń, która zgromadziła 32 oczka i zajmuje 12 miejsce. Niżej w tabeli bo na ostatnim miejscu plasuje się Podbeskidzie, która ma 26 oczek. Do utrzymania Góralom brakuje około 4 oczek ? 30 oczek ma bowiem chorzowski Ruch. A ten w najbliższej kolejce zagra u siebie z wymagającym rywalem Legią.

Teoretycznie faworytem tego starcia powinni być gospodarze. Podbeskidzie bardzo dobrze zaprezentowało się w Poznaniu, gdzie było skazane na pożarcie. Mieli wprawdzie trochę szczęścia, ale w pierwszej połowie starcia z 27 kolejki byli po prostu lepsi od gospodarzy. Pytanie tylko, na ile taktyka Szczecinian będzie podobna do tej, jaką prezentowali Poznaniacy.

Popularny Kolejorz zagrał bowiem bardzo otwarty football z Podbeskidziem, licząc na komplet punktów w tym starciu. Został jednak dwa razy skarcony przez Górali, w tym raz w wyniku rzutu karnego. Nie sądzę, aby Pogoń zagrała w podobny sposób. Przede wszystkim ma w pamięci fakt, że do końca sezonu zostały 2 mecze, do zdobycia zatem maksymalnie 6 oczek. A jej przewaga nad Podbeskidziem wynosi właśnie 6 punktów. Każdy inny wynik niż wygrana gospodarzy da zatem Pogonii pewne utrzymanie w Ekstraklasie. Trudno zatem oczekiwać, aby Szczecinianie zaryzykowali w czwartek ? mają bezpieczną przewagę, której nie będą chcieli stracić, tym samym zmniejszyć swoich szans na utrzymanie.

Podobnie w tej rundzie w Bielsko-Białej grały praktycznie wszystkie zespoły Ekstraklasy. Podbeskidzie wiosną u siebie wygrało tylko raz, notując dodatkowo 2 porażki i 3 remisy. Zawsze strzelało bramkę. Tym samym w czwartek będę oczekiwał dużej aktywności ze strony Podbeskidzia ? tylko wygrana da realną nadzieję na utrzymanie. Typuję strzelenie bramki przez gospodarzy która da jakieś punkty. Pytanie tylko ile. Alternatywnie wygrana lub remis gospodarzy.

Kurs na Podbeskidzie wynosi 2.10, remie jest wyceniany po 3.30, zaś za wygraną Pogonii Bet365 płaci 3.30

Już teraz otwórz konto na Bet365 i odbierz swój darmowy bonus!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.