Skorża wraca na stare śmieci!

0

W 10 kolejce Ekstraklasy bez wątpienia najciekawiej zapowiada się sobotni mecz w Warszawie. Miejscowa Legia podejmie Lecha Poznań, a to oznacza starcie aktualnego Mistrza Polski z Wicemistrzem Polski. Z marketingowego punktu widzenia czeka nas zatem szalenie ciekawe spotkanie! Na stare śmieci wróci zatem Maciej Skorża. Nowy szkoleniowiec Poznaniaków przed paroma laty trenował drużynę Legii. Jak wypadnie przy Łazienkowskiej?

Faworytem spotkania bez wątpienia będzie Legia. Mistrz Polski ma za sobą trudny terminarz ligowy, jednak zdobył w nim komplet oczek. Legia wygrała u siebie ze Śląskiem Wrocław 4-3, po czym zwyciężyła w Krakowie z miejscową Wisłą 0-3. Tym samym Legia wskoczyła na fotel lidera i to całkiem zasłużenie. Warszawiacy znów są na najlepszej drodze do obrony tytułu Mistrza Polski. Na razie nie widać drużyny, która mogłaby im pokrzyżować te plany. Mogłaby nim być Wisła, ale jeśli u siebie przegrywa z Legią 0-3, to trudno poważnie traktować tą kandydaturę.

A co słychać w Poznaniu? Nic dobrego. Kolejorz znów skompromitował się w europejskich pucharach, co skutkowało zwolnieniem trenera Rumaka. Tymczasowy trener zdobył z Lechem tylko 3 oczka w 3 meczach, tym samym Poznaniacy nisko znajdują się w tabeli Ekstraklasy. Ziarno optymizmu w drużynie zasiał nowy trener. Skorża wygrał ligowe starcie z Zawiszą Bydgoszcz, po czym wyeliminował z Pucharu Polski krakowską Wisłę. Nie przeceniałbym jednak tych dwóch spotkań. Zawisza przecież jest czerwoną latarnią Ekstraklasy, z bilansem 1 zwycięstwa i 8 porażek w tym sezonie. Z kolei w Pucharze Polski Wisła grała zdecydowanie drugim składem i nie oczekiwała awansu do kolejnej fazy rozgrywek. Tym samym oba ta zwycięstwa mają charakter głównie psychologiczny i nie oznaczają znacznej poprawy gry drużyny.

Tym samym w sobotę spodziewam się kolejnego zwycięstwa Legii. Warszawianie radzili sobie z zespołami w zdecydowanie lepszej formie sportowej niż Lech. Niebiesko-Biali raczej nie zagrożą liderowi tabeli i w sobotę odjadą bez punktów.

Kurs na Legię wynosi 1.60, remis jest wyceniany po 3.75, zaś za wygraną Lecha Bet365 płaci 5.25

Już teraz otwórz konto na Bet365 i odbierz swój darmowy bonus!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.