Śląsk nie powieli błędów Legii i Górnika?

0

Pozornie mało ciekawe starcie z sobotniej odsłony 12 kolejki Ekstraklasy może urosnąć do miana spotkania kolejki. We Wrocławiu miejscowy Śląsk podejmie Piasta Gliwice. Faktem jest, że Gliwiczanie napsuli już krwi innym faworytom, tylko rywalizacja z Lechem Poznań nie wychodzi im od lat. Jak zaprezentują się w starciu ze Śląskiem?


Po 11 kolejkach wyżej w tabeli stoją gospodarze, którzy z dorobkiem 20 oczek zajmują 3 miejsce w rozgrywkach Ekstraklasy. Nieco mniej punktów, bo tylko 15, zdobył jak dotąd zespół z Gliwic, co pozwala mu na zajmowanie 10 pozycji w tabeli. Widać jak na dłoni, że różnice w Ekstraklasie nie są zbyt duże i każda kolejka skutkuje dużymi przetasowaniami w tabeli polskiej ligi.

Piast wyraźnie nabrał wiatru w żagle w ostatnich tygodniach. 4 kolejki Ekstraklasy to aż 9 oczek dla zespołu z Gliwic. Piast ogrywał u siebie Cracovię Kraków i Legią Warszawa, wygrał też na boisku Górnika Zabrze i uległ w Kielcach miejscowej Koronie. Jak zaprezentuje się we Wrocławiu? Wielu obserwatorów Ekstraklasy z pewnością podniesie fakt, że Legia była potwornie zmęczona przed starciem z Piastem i trudno się z nimi nie zgodzić. Nie mniej jednak Gliwiczanie pokazali, że na rywalizację z najlepszymi mobilizują się podwójnie.

A z takim właśnie zespołem zmierzą się w 12 kolejce Ekstraklasy. Śląsk w ostatnich 4 kolejkach zapisał na swoim koncie mniej oczek, bo tylko 7. Nie mniej jednak Wrocławianie dobrze zaprezentowali się w przegranym meczu w Warszawie z Legią, ale u siebie już nie byli tak przekonujący. Wygrane z kielecką Koroną i Górnikiem Łęczna były wymęczone i mało efektowne. Tym samym spodziewam się, że zmobilizowana drużyna Piasta znów może namieszać w planach faworytów. No chyba, że Śląsk liczy na to, że w każdym spotkaniu 3 oczka będzie ratował mu Mila w końcówce meczu. Wątpię ? w 12 kolejce typuję remis lub wygraną gości.

Kurs na Śląsk wynosi 1.85, remis jest wyceniany po 3.50, zaś za wygraną Piasta betclic płaci 3.90

Już teraz otwórz konto na Betclic i odbierz swój darmowy bonus!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.