Zagłębie i Jaga trafią?

0

Już wkrótce na boisku pojawią się Biało-Czerwoni z orzełkiem na piersi, by rywalizować ze Szkotami. Rzućmy jednak okiem na naszą ligę i jej terminarz na najbliższy weekend. Ciekawie zapowiada się piłkarska sobota. Jagiellonia Białystok podejmie Zagłębie Lubin. A chwilę później krakowska Wisła będzie gościła u siebie Ruch Chorzów. Oba spotkania zapowiadają się hiperatrakcyjnie.

Przyjrzyjmy się bliżej pierwszemu z nich. Znajdująca się na 9 miejscu w Ekstraklasie z dorobkiem 30 oczek Jagiellonia podejmie w sobotę plasujące się na 14 miejscu Zagłębie (24 oczka). Kto będzie górą w tym starciu? W pierwszej części sezonu w Lubinie padł remis 1-1. Jak będzie w rewanżu na Podlasiu?


Trudno tu jednoznacznie przewidzieć wynik. Jagiellonia słabo weszła w sezon po przerwie zimowej i już tak skutecznie nie punktuje. Nie licząc przerwanego meczu w Warszawie, drużyna z Podlasia przegrała w Chorzowie z Ruchem 0-1 i zaledwie zremisowała u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2-2. Zawsze mam w głowie jej świetną skuteczność grając przed własną publiką. Jaga bez wątpienia to drużyna swojego podwórka i na to w sobotę będę liczył. Trafienie do siatki rywala to absolutne minimum.

Na podobne rezultaty liczę również po stronie Zagłębia. Lubinianie dobrze wykorzystali przerwę zimową, a efekty ich pracy widać od pierwszego meczu. Najpierw zdecydowanie pokonali u siebie Górnik Zabrze aż 3-0, by później zremisować w Kielcach z Koroną 1-1 i ponownie ograć u siebie kolejnego rywala 3-1, tym razem bydgoskiego Zawiszę. Wydaje się, że Zagłębie mogłoby nawet jechać do Białegostoku stoku w roli faworyta, ale aż takich fajerwerków się nie spodziewać. Zauważając jednak dobrą skuteczność Lubinian po przerwie zimowej i świetną statystykę strzelania bramek przed własną publiką w wykonaniu Jagi typuję, że w sobotę obie drużyny znajdą drogę do siatek rywali.

Kurs na Jagiellonię wynosi 2.20, remis jest wyceniany po 3.20, zaś za wygraną Zagłębia Betclic płaci 3.25.

Już teraz otwórz konto na Betclic i odbierz swój darmowy bonus!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.