Zagłębie wróci do gry o utrzymanie?

Na koniec 32 kolejki Ekstraklasy zapraszam do Lubina. W poniedziałek miejscowe Zagłębie podejmie drużynę kieleckiej Korony. Gospodarze muszą to spotkanie wygrać, w przeciwnym razie spadek dla Miedziowych będzie coraz bardziej realny. A przed sezonem brzmiałoby to niczym utopia, coś zupełnie niemożliwego!

Po fazie zasadniczej zarówno Korona, jak i Zagłębie znalazły się w grupie spadkowej. Korona przystępowała do drugiego etapu sezonu jako jeden z silniejszych graczy, tymczasem Miedziowi znajdowali się bezpośrednio w strefie spadkowej. Zagłębie całkiem nieźle weszło w rundę wiosenną i miało bez problemów uciec ze strefy spadkowej. Na chwilę obecną cały czas znajduje się jednak pod kreską, a rywale punktują i uciekają.

Po zwycięstwie w 31 kolejce Podbeskidzia w Krakowie, sytuacja Miedziowych komplikuje się coraz bardziej. Jeżeli Zagłębie w poniedziałek nie wygra a popularni Górale znów dopiszą komplet oczek do swojego konta, spadek dla Lubinian stanie się bardzo realny. Przecież do końca sezonu zostało tylko 6 kolejek!

Na szczęście terminarz sprzyja Zagłębiu. Miedziowi podejmą w poniedziałek Koroną, z którą dobrze im się rywalizowało w fazie zasadniczej. Zagłębie wygrało z Kielczanami u siebie 2-0, zaś na wyjeździe padł remis 1-1. Wydaje się zatem, że Miedziowi wykorzystają tą okazję i dopiszą 3 oczka do swojego konta. Wprawdzie w 31 kolejce przegrali we Wrocławiu 1-0, ale bramkę stracili dopiero po stałym fragmencie gry w końcówce spotkania. Z kolei Korona w poprzedniej serii spotkań podejmowała u siebie najsłabszą drużynę Ekstraklasy, która dotąd tylko raz zdobyła oczka na wyjeździe. Mało brakowało, a Kielczanie starcie z Widzewem jednak przegraliby.

Ostatecznie wybrnęli z 0-2 na 2-2. Ale popełnienie podobnego błędu w Lubinie może być dużo bardziej bolesne i niemożliwe do odrobienia.

Kurs na Zagłębie wynosi 2.15, remis jest wyceniany po 3.30, zaś za wygraną Korony Bet365 płaci 3.20

Już teraz otwórz konto na Bet365 i odbierz swój darmowy bonus!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fortuna

Legalni bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 1145 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 500 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 1020 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 1520 PLN
4,0 rating
Załóż konto u bukmachera PZBuk i odbierz bonus na start 500 PLN