

Konfrontacja Sztuk Walki 33 zbliża się wielkimi krokami. W mediach coraz więcej mówi się o gali, analizuje się poszczególne walki i bada przeszłość wojowników. Od wczoraj można też mówić o formie zawodników, bowiem zaprezentowali się oni na otwartych dla mediów treningach.
Oczywiście najważniejszą walką 28. listopada, podczas KSW 33 na żywo będzie pojedynek między Mamedem Khalidovem i Michałem Materlą. Prywatnie pozostający w stosunkach przyjacielskich zawodnicy, zmierzą się w walce o pas mistrzowski KSW w wadze średniej, czyli do 84 kilogramów.
Wczoraj Materla wrzucił do sieci zabawny filmik, na którym udaje, że trenuje jak główny bohater filmu Karate Kid. W nagraniu Materla pod opieką sędziwego mentora czyścił samochód, jednak wczoraj podczas otwartego treningu udowodnił, że skupiał się zdecydowanie na innych aspektach swojego rzemiosła.
Materla w nagranym przez media treningu skupił się na walce w stójce i tylko małą część czasu poświęconego dla dziennikarzy, przeznaczył na obalenia i trening w parterze. Zupełnie inaczej wyglądało to w przypadku Mameda Khalidova, który po krótkiej rozgrzewce przeszedł od razu do obaleń i prób duszenia oraz zakładania dźwigni.
Nie ma się jednak temu co dziwić. Mamed zaprezentował po prostu jedną ze swoich najsilniejszych broni, czyli właśnie duszenia i dźwignie, którymi nie raz zmuszał rywali do poddania walki. Właśnie poprzez dźwignię na staw łokciowy w 2006 roku, Khalidov pokonał Materlę w pojedynku grapllingowym (walka na chwyty, obalenia, dźwignie, duszenia).
Materla – Khalidov na żywo już w sobotni wieczór. Zapowiada się walka – przynajmniej – dekady.
Trening otwarty Mameda Khalidova:
Trening otwarty Michała Materli:
Wszystkie walki KSW 33:
Piotr Wawrzyniak – Łukasz Bieńkowski (-84kg)
Anzor Azhiev – Vaso Bakocevic (-66kg)
Kamil Szymuszowski – Dawid Zawada (-77kg)
Łukasz Chlewicki – Bartłomiej Kurczewski (-70kg)
Ariane Lipski – Katarzyna Lubońska (-57kg)
Artur Sowiński – Kleber Koike Erbst (-66kg, walka o pas KSW)
Aziz Karaoglu – Maiquel Falcao (-84kg)
Karol Bedorf – Michał Kita (-120kg, walka o pas KSW)
Michał Materla – Mamed Khalidov (-84kg, walka o pas KSW)