Najnowsze automaty do gier – oczekiwania i zmiany na rynku

W Internecie można znaleźć tysiące różnych slotów. Mimo wszystko nieustanie powstają nowe automaty online, które bardzo często są łudząco podobne do już istniejących. O co w tym wszystkim chodzi i czy to ma jeszcze sens? Warto zaznaczyć, że wszystko, co pojawia się na scenie iGamingu to odpowiedź na oczekiwania użytkowników. Jeśli na rynku pojawia się dziesiątka produkcji, łudząco podobna do innych, oznacza to, że gracze tego oczekują. Często można spotkać się z sytuacją, kiedy jedna firma wydaje w ciągu roku kilkadziesiąt podobnych do siebie produkcji, z których prawie każda okazuje się hitem rankingów popularności.

Automaty do gier zmieniają się w bardzo powolnym tempie. Biorąc pod uwagę dwie ostatnie dekady, okaże się, że najważniejsze gry w ogóle się nie zmieniły. Nadal znakomita większość gier ma 5 bębnów, 3 rzędy z symbolami i kilkadziesiąt linii wygrywających. Główne funkcje specjalne to Wild i Scatter. Jak to jest, że maszyny do gier praktycznie stoją w miejscu, a gracze nieustannie do nich wracają? Czy ten gatunek ma szanse na to, żeby się zmienić?

Popularne rodzaje slotów

Żeby móc rozmawiać na temat przyszłości automatów do gier, należy najpierw przeanalizować, czym aktualnie charakteryzuje się najpopularniejszy dział zabawy w każdym kasynie online. Wszystkie sloty można podzielić na 3 kategorie, które cieszą się największą popularnością wśród graczy.

Podział jest mocno uogólniony i może zawierać szerszy zakres gier, ale doskonale oddaje to, czego można się spodziewać po każdym wpisującym się w te kryteria tytule:

Automaty klasyczne – najprostsze gry, które są spadkobiercami pierwszych jednorękich bandytów. Można je rozpoznać po bardzo prostej stylistyce, rozgrywce i wszechogarniającym minimalizmie. Te gry mają być po prostu szybkie i łatwe. Użytkownik nie musi wdrażać się w specjalnie wykreowany świat. Po prostu uruchamia grę i kręci bębnami, nie przejmując się zawartością dodatkową. Są to wszelkiego rodzaju hot spoty i owocówki. Najczęściej mają 3-5 bębnów i 1-3 rzędów z symbolami.

Sloty standardowe – najpopularniejszy typ gier. Twórcy wykorzystują identyczny rdzeń rozgrywki i zmieniają jego otoczkę. Rdzeniem prawie zawsze jest 5 bębnów, 3-5 rzędów z symbolami i kilkadziesiąt zawsze aktywnych linii wygrywających. To, co się zmienia, to przede wszystkim fabuła, otoczka, grafika i niekiedy funkcje dodatkowe. Jeśli w popkulturze pojawia się popyt na wampiry – pojawi się automat tego typu o krwiopijcach. Na Netflixie rekordy bije nowy serial, który odnosi ogromny sukces? Producent wykupuje jego licencję i wydaje klimatyczny automat do gier, w który będą zagrywać się fani widowiska telewizyjnego i gier losowych. To prawdopodobnie dlatego te gry są najpopularniejsze. Gracze wybrali już swój ulubiony styl zabawy i bawią się przy produkcjach, które ich po prostu interesują. Nie ma sensu wymyślać koła na nowo, skoro jest tak bardzo użyteczne.

Gry niestandardowe – to właśnie tutaj producenci mogą się wyzwolić i zaprezentować wszystkie swoje pomysły. Od czasu do czasu można liczyć na automat do gier, które totalnie nie pasują do tego, czego oczekuje się od klasycznego automatu do gier. Gry mogą przybierać różną postać i niekiedy prawie w ogóle nie przypominają slotu. Mimo wszystko rozgrywka zawsze polega na losowaniu obrazków, które w odpowiednich kombinacjach wypłacają określone nagrody. Forma rozgrywki może być jednak dowolna i niekiedy nawiązuje do innych, popularnych zabaw w kasynie.

Niestandardowe rozwiązania, które mogą się przyjąć

Wszystkie zmiany, które pojawiają się na nowych automatach do gier, pochodzą z gier niestandardowych. Jeśli jakiś eksperyment się przyjmie, to wybrany automat staje się bardziej popularny, a następnie pojawiają się kolejne produkcje, które trafiają do standardu. W ostatnich latach taką sytuację można było zaobserwować z grami o podtytule Megaways. Graczom się spodobało i dzisiaj już regularnie można obserwować nowe tytuły działające na tych zasadach.
Warto zwrócić także uwagę na to, że dzisiejsi fani slotów mogą je testować całkowicie za darmo. Wszystkie automaty do gier VulkanBet są dostępne w wersji demonstracyjnej, gdzie użytkownicy mogą swobodnie wybierać wszystkie sloty i testować je bez żadnego ryzyka. Zabawa odbywa się z użyciem fikcyjnej waluty, która resetuje się do stanu początkowego po każdym wyłączeniu i włączeniu aplikacji. W ten sposób każdy może na własną rękę zapoznać się automatem, zanim zdecyduje się w wejście do gry na poważnie. To właśnie dzięki tej opcji, rozwój automatów do gier przyśpieszył, ponieważ gracze mogą wychodzić ze swojej strefy komfortu.

Czy automaty do gier w najbliższych latach mogą się rozwinąć

Zdecydowanie tak. Eksperci twierdzą, że branża iGamingu w najbliższych latach znacznie się rozwinie i coraz więcej osób będzie sięgać po popularne automaty do gier. Biorąc pod uwagę swobodę, jaką mają producenci oraz otwieranie się na nowe rynki, śmiało można stwierdzić, że w prawdziwe zmiany w dziedzinie maszyn do gier mogą dopiero nadejść. Nowi gracze mogą mieć inne oczekiwania, a ci producenci, którzy się do nich dostosują, osiągną sukces.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fortuna

Legalni bukmacherzy
5,0 rating
Rozpocznij grę w Fortunie i odbierz na start bonus 1145 PLN
4,5 rating
Utwórz konto w Betclic i postaw zakład bez ryzyka do 500 PLN
4,3 rating
Zarejestruj się w Totolotku i zgarnij na start pakiet bonusów 1020 PLN
3,8 rating
Otwórz konto u bukmachera LV BET i odbierz pakiet bonusów 1520 PLN
4,0 rating
Załóż konto u bukmachera PZBuk i odbierz bonus na start 500 PLN